fotograf ve cep telefonu

Hemen hemen her modern cep telefonu (Telefone celular) bir kamera özelligi vardir. Onlar uzak modern çagin dijital fotograf makinesi olmasina ragmen, cep telefonu kameralari hala iyi kaliteli fotograflar üretmek için kullanilabilir.

Cep telefonu (Telefone celular) dijital fotograf makinelerinde henüz mevcut degildir ve bu yüzden bile bazi avantajlar saglamak mümkün olabilecek bazi ek özelliklere sahiptir. Kaliteli fotograflar elde etmek için en iyi yolu, gereksinimlerini karsilayan saglamak, cep ürün seçerken bilinçli bir karar vermek için saglayarak, bu cihazlar mevcuttur özellikleri anlamaktir.

Cep telefonu (Telefone celular) ekran büyüklügü telefonunuzda sadece görüntüleme kalitesini etkileyecektir. Bilgisayariniza indirdiginiz zaman sizin fotograf kalitesini etkilemez. Ancak, cep telefonu kamera kullandigi piksel görüntü büyük kalitesini etkileyecektir. Fotograf görüntüleri için önemli bir özellik ise kullanmaniz gereken minimum çözünürlük 1.0 mega piksel.

Kadar yüksek 3.0 mega piksel çözünürlük ve mevcut cep telefonlari (Telefone celular) kullanilabilir. Yeniden üretildigi zaman daha yüksek piksel sayisi, daha iyi kalite fotografik görüntü olacaktir. Piksel görüntü olusturmak için kullanilan nokta miktari olmasidir; zaman genislemis kullanildigini daha, görüntü daha az kiracak.

Cihazinizin bellek boyutu dogrudan saklayabilirsiniz fotograf sayisini etkileyecektir. Bu çikis etkiler ve ayni zamanda o mükemmel vurdu almak için daha az kapsami verecektir. Cihaziniz içerdigi ne kadar bellek hakkinda ayrintili bilgi, ve bu miktari genellikle çok düsüktür, sadece birkaç fotograf görüntüleri saklamak için.

Ancak, bellek kapasitesi cep telefonu (Telefone celular) ile uyumlu bir hafiza karti satin alarak desteklenebilir. Mevcut su anda en büyük fotograf çok sayida saklayabilirsiniz kadar 2 olarak Gigabyte vardir. Piksel sayisini dogrudan kullanilan bellek miktarini etkiler olarak tam sayisi degisir. Resminizin görüntü ayarlari çogu zaman da degistirilebilir. Görüntü kalitesi daha iyi yüksek seçtiginiz çözünürlüktür. Düsük çözünürlüklerde daha az bellek kaplar ve sadece kalite alani veya varsa düsük çalistiriyorsaniz, arkadaslariniz ve aileniz ile görüntü göndermek istiyorsaniz çok yararli olabilir önemli degil.

Bu sizin fotograf saklayabilirsiniz da önemlidir. Bir cep telefonu hafiza karti (Telefone celular) satin alirsaniz, ayni zamanda bu bilgisayar uyumlu bir USB bagladim olabilir bilgisayarinizda ya da uyumlu oldugundan emin olun. Cihaziniz ayrica resimleri indirmek için kullanabileceginiz bir USB ile gelmelidir. Bu kamera özelliginin kullanimi maksimize, düzenli olarak cep telefonu temizlemek için saglar. Bir kez saklanan, fotograflarinizi diger fotografik görüntü oldugu gibi, Photoshop gibi programlar kullanilarak manipüle edilebilir.

Bir kameranin önemli bir avantaji uyumlu bir cep telefonu (Telefone celular) ile arkadaslariniza ve ailenize dogrudan resim göndermek için kullanilabilir olmasidir. Bu çok medya mesajlari, nispeten pahali simdi bir paketin parçasi olarak cep telefonu sözlesmeleri görünen olmasina ragmen. Yoluyla gönderilebilir

Cep telefonu (Telefone celular) internet özellikli ise dijital fotograflar da e-posta yoluyla gönderilebilir. Herhangi bir fotograf görüntü baska bir uyumlu cihaza kizilötesi veya Bluetooth üzerinden ücretsiz gönderilebilir. Bu hizli ve islevsel oldugu, ilk indirmek için gerek kalmadan, paylasma görüntülerin mükemmel bir yoldur. Bu, henüz bu özellik yok gibi cep telefonlari, bir dereceye kadar diger fotografik cihazlarin üzerinde bir avantaj var anlamina gelir.

Bu makale, GNU FDL lisansi altinda ve yazarin daha önceki izni olmadan dagitilabilir. Makale ve biyografi tutulmalidir Bununla birlikte yazarin adi ve tüm URL’ler (baglantilar) bahsetti.