genis bant telefonlari nelerdir

Internet Protokolü veya VoIP, Voice Over kullanmak telefonlari genellikle genis bant telefon olarak adlandirilir. Bunu internet üzerinden iletilebilmesi için bu nedenle bu tür telefonlarin temel fonksiyonu dijital veri, analog ses verileri dönüstürmek oldugunu. Telefonlari sesli iletisim saglamak bilgisayarlar üzerinden yüksek hizda internet baglantilari için baglanti. Genisbant telefonlari geleneksel telefon servis saglayicilari kaçinarak ücretsiz telefon görüsmeleri saglayacak bir teknoloji haline Internet degistirdi.

VoIP telefon teknolojisi insan bir dünyada baska bir konusma biçimini degistirerek yetenegine sahiptir. VoIP servis saglayicilari çarçabuk büyüyor ve büyük telefon firmalari diger hizmetleri ile VoIP genis bant telefon birlikte var arama planlari sunarak dünya pazarlarinda varligini kuruyoruz. Federal Iletisim Komisyonu ve dünyadaki diger düzenleyiciler yeni teknoloji arastirmak ve onunla iliskili etki ve gelecekteki riskleri çalisma baslamistir.

VoIP telefon sadece normal bir telefon gibi görünüyor. Normal bir telefon RJ-11 konektörü ile duvar prizine baglanir ise, genis bant telefon RJ-45 konektörü kullanarak bilgisayara veya yönlendirici baglanir. Tüm genis bant telefon yazilim IP çagrilari için önceden yüklenmis bulunmaktadir. Yeni bir yenilik, Wi-Fi VoIP genis bant telefon kullanilabilir hale gelmistir. Bu telefonlar herhangi bir Wi-Fi hotspot üzerinden arama yapabilirsiniz. VoIP de bir bilgisayara baglanmak ve dijital sinyalleri analog ses verileri dönüstürmek telefon benzeri kutular ATA setleri, kullanabilirsiniz. VoIP de bir bilgisayardan baska bir bilgisayara yapilan aramalarda baglayabilirsiniz. Bu, kullanicilarin sadece çagri kendisi için Internet baglantisi ve degil için ödeme anlamina gelir. VoIP telefonlari Ancak, cihazlar variz ve bu teknolojiyi kullanarak arama yapmak için sadece kullanilabilir. Bir VoIP telefon mevcuttur ne bir tat almak için, kullanicilar ses-etkin olan Yahoo Messenger, en son sürümünü kontrol edebilirsiniz. Bu bilgisayar bilgisayara arama yapmak için kullanilan ve çok kolay olabilir. Kontrol etmek için baska bir yer http://www.skype.com oldugunu.

Uzun mesafe arayanlar VoIP istemsiz kendi VoIP telefonlari kullanarak ve düzenli masraflari aramalari yapmak olabilir. Dünyada en çok telefon firmalari bir IP ag geçidi devre anahtarlari ile bazi çagri yönlendirme kendi bant genisligini azaltmak için istiyorum olmasidir.

Uzmanlar su anda devre anahtarlamali aglar kullanan tüm mevcut telefon teknolojisi paket anahtarlama teknolojisi ile degistirilecektir tahmin. VoIP mali ve altyapi verimliligi, daha az maliyet ve daha etkilidir sunuyor. Genisbant telefonlari en sirketler tarafindan kullanilir ve sadece onlar genellikle bireysel evlerde zaman meselesi kullanilmadan önce. VoIP telefonlari dünyanin herhangi bir yerinde bir genis bant Internet baglantisi oldugunu aramak için kullanilabilir. VoIP firmalari genellikle sadece VoIP genis bant telefon, 30 $ aylik için 80 $ isteyenler için cep telefonu sirketleri ile benzer oranda planlari sunuyoruz. Kullanicilar her yerde onlarin telefonlari almak ya da PC-to-PC aramalari yapmak için bir dizüstü bilgisayar kullanabilirsiniz.