Sony Ericsson vivaz pro ile bir qwerty klavye kullanmak

Etkileyici Sony Ericsson Vivaz serisine yeni bir ek Vivaz Pro. 2010 yilinin ikinci çeyreginde piyasaya sürülmesi nedeniyle, bu yakisikli islevsellik zenginligi ve etkileyici spec liste vaat ediyor. Orijinal Vivaz bulunan teknolojisine ek olarak, Vivaz Pro verimli metin girisi için Q klavye disinda bir slayt sunmaktadir.

Katma klavye göz önüne alindiginda, Vivaz Pro boyut ve agirlik sasirtici derecede düsük kalir. Klavye sunuldugunda, bu ekran metin girisi dokunmak için bu yöntemi tercih edebilirsiniz olanlara hitap emin metin girisi bir rahat ve etkili bir araç sunuyor. Tabii ki, dokunmatik ekran teknolojisi de dahildir. Bu ekran içerigine yüksek kaliteli görüntü saglayan 360×640 piksel 16 milyon renge kadar görüntüleme kapasitesine sahip 3.2 inç TFT dokunmatik ekran seklinde oldugu. Bir ivme hangi telefon egik ve yatay ve dikey formlarda hem de görülebilir buna göre böylece ekrandaki görüntüyü döner olmustur duyulari yakisikli insa edilmistir.

MP3 müzik dosyalarini gelen aramalari ve mesajlari kullanicilari uyarmak için titresim ile birlikte zil sesi olarak atanabilir. Bir hoparlör sistemi bir 3.5mm audio jack iken eller serbest iletisim müzik dinlemek için eller serbest kitleri ve kulakliklar barindirir saglar.

Vivaz Pro dahili hafiza 75MB ve microSD yuvasi önceden yüklenmis 8GB hafiza karti içerir. Ancak bu medya dosyalarini ve diger bilgi ve belgeler için yeterli depolama izin 16GB yükseltilebilir.

Baglanti seçenekleri bir dizi kullanicilarin her zaman zaman disari ve hakkinda aglara bagli anlamina gelir. Birincil ag baglantisi GPRS ve EDGE hem de sinif 10 sürümleri üzerinden gerçeklestirilir. 3G kapsama alani mevcut oldugu yerlerde, telefon HSDPA ve HSUPA kullanir. Daha hizli bir internet baglantisi için Wi-Fi baglantisi kullanicilara yerel kablosuz internet yönlendiriciler gücünü saglar. Bluetooth v2.1 ayni çevredeki diger uyumlu cihazlarla içerik paylasimi için bir araç sunuyor. Son olarak A-GPS destegi ile GPS Vivaz Pro baglanti özellikleri paketi bitirir.

Vivaz Pro 2560×1920 piksel piksel çözünürlükte çalisir saygin bir 5MP övünme dijital fotograf makinesi dahili ile donatilmistir. Kamera otomatik odaklama, LED flas, dokunmatik odaklama, geo-tagging, yüz ve gülümseme tanima ve görüntülü arama gibi özellikleri ile doludur. Fotograf çekerken alternatif olarak, kamera ayni zamanda saniyede 24 kare video çekebiliyor. Bu özellik, sürekli otofokus ve video isigi içerir.

Müzik ve video dosya biçimleri bir dizi medya oynatici tarafindan desteklenir. Ve bir bilgisayardan aktarma medya dosyalarini bir mikro USB (v2.0) baglanti noktasina kolay sayesinde yapilir. Önceden yüklenmis oyunlar ve stereo FM radyo çalma bir dizi eglence uygulamalarin listesini tamamlar. Sosyal ag hayranlari gibi Facebook ve Twitter gibi sitelere dogrudan erisim saglayan uygulamalari ile, Vivaz Pro takdir edecektir. YouTube ve Picasa entegrasyonu dogrudan bu sitelere yüklenmesine telefonun kamera ile çekilen fotograf ve video saglar.

Yukarida belirtilen özelliklere ek olarak, ekstra uygulamalari bir dizi Sony Ericsson Vivaz Pro gerçekten çok yönlü bir cep telefonu yapmak. Çekiciligini özellikle orijinal Vivaz yapamadim taraftar kazanmak için emin bir Q klavye ilavesi ile, görmek kolaydir.