Yeni nesil cep telefonlari hakkinda daha fazla bilgi

Cep telefonlari, cep siteleri olarak bilinen özel istasyon bir ag üzerinden iletisim amaciyla kullanilan kablosuz elektronik cihaz vardir. Bu siteler nüfuslu alanlar yerine sabit mikrodalga antenler vardir. Bir kablolu hücresel ag cep telefonlari ve anahtar arasindaki varligi ve röle haberlesme yayin nispeten düsük güçlü radyo vericileri baglanir. Cep telefonlari fazla 800-1300 metre uzaklikta yaklasik, hücre sitelere ses ve veri degil ileten tek konut kombine bir verici ve alici vardir.

Çesitli cep telefonlari gibi WAP ve i-Mode, e-posta, indirme video olarak internet hizmetlerine erisimi fotograf ve video gönderme ve alma için kisa mesaj, MMS (Multimedya Mesaj Servisi) için SMS (Kisa Mesaj Servisi) gibi birçok fonksiyonel hizmetler destekleyebilir ve oyunlar, Bluetooth baglantisi, kizilötesi, video kaydedici, radyo baglantisi, müzik (MP3) kamera, diger cep telefonlari Üçüncü nesil (3G) veya video telefon / arama olarak adlandirilan önceden hizmetleri sunmaktadir.

Genel olarak, cep telefonlari bir adaptörü kullanarak tasinabilir pil, USB baglanti noktasi ve bir araba çakmak soketine veya günes paneli ya da bir dinamo gelen sarj edilebilir pil güç kaynagi edinin. Bu onlar agirlik ve boyut olarak düsük gibi nikel metal hidrit olarak en yaygin kullanilan cep telefonu pilleri üç türü vardir. Lityum-iyon onlar daha hafif ve daha düsük agirlik ve pil kati dikdörtgen prizma disinda bir sekil yapmak gibi gerilim depresyon ve lityum-polimer pil yok gibi.

Pil ek olarak, Tüm GSM cep telefonlari küçük bir mikroçip çalismasi için, bir SIM kart veya Abone Kimlik Modülü denir gerektirir. Bu arka birimin yaklasik bir posta pulu boyutu ve düzgün aktif telefon cep telefonu hakkinda veri ve bilgi yapilandiran bir cep telefonunuzun pil altina yerlestirilir. Diger cep telefonlari SIM Kart NAM veya Adi veya programlama menüsüne erismek için özel bir rakam kullanilarak aktif hale getirilebilir kullanmayin.

Cep telefonu su anda dünyanin? En büyük üreticisi Nokia, Samsung, Sony Ericson, Motorola ve LG takip etmektedir. Bazi ile ilgili iletisim sistemlerinde de uzman olan üreticilerin ancak Philips, T & A Alcatel, Toshiba, Siemens, Sharp, Sanyo, Sendo, Sagem, NEC, Panasonic, High Tech Computer Corporation (HTC), Apple Inc gibi cep telefonlarindan farkli vardir . Mitsubishi Electric, UTStarcom, Trium, Huawei, Sonim Technologies, Motion Ltd, SK Teletech, Neonade, Fujitsu, Qualcomm Inc, Pantech kablosuz Inc ve Sierra Wireles Arastirma.

Cep telefonlari gibi musicphones ve akilli telefonlar için kamerali olarak telefon özelligi temel birkaç kategoriler var. Akilli telefonlar gelismis özellikleri daha fazla PC-benzeri islevsellik sunuyor. Nokia, 1996 yilinda Nokia 9000 Communicator ilk akilli telefon tanitti. Bu gelisti telefonlarina eklenen bile daha fazla özellik etkin mikroçip islem gücü artmistir.

Talep arttikça, çesitli üreticilerin belirli bir pazar segmentine hitap daha cep telefonu serisi tanitmak olmustur. Nokia N-Serisi multimedya telefonu,, SonyEricson Walkman serisi musicphones ve kamerali cep telefonu Cyber-shot serisi içine; RIM Blackberry büyük / kurumsal müsteri e-posta ihtiyaçlarini kurumsal odaklanir ve Apple iPhone tam özellikli web erisimi ve multimedya yetenekleri saglar. Yillar içinde, bu üreticiler teknoloji ve bu nedenle ilerlemesi adapte olarak uygulanir ve üst seviye cep telefonu bugün bes yil sonra standart bir telefon olacak!