cep telefonu kapsama alani ve sinyal sss

Nasil alanda sinyal sunan saglayici kontrol edebilirim?
En son cep telefonlari özellikleri kesfetmek ya da yeni bir tarife iyi bir anlasma bulmak için acele, birçok kisi bir cep telefonu saglayicisi genel olarak iyi bir sinyal ile bunlari saglamak için gidiyor eger ilgili tüm unutun. Açikçasi, iyi bir cep telefonu kapsama alani olmadan, bir telefon oldukça ise yaramaz.

Açikçasi, cep telefonlari bir yerden bir yere tasinmasi için tasarlanmis gibi, hiçbir saglayiciniz seyahat olabilir her alanda sinyal garanti edemez, ama bu belirli bir saglayici yerlerde yapmaniz olabilir ne kadar iyi bilemiyorum anlamina gelmez ‘gibi kendi ev ya da ofis olarak, sik sik olmasi olasidir. Her saglayici farkli bir sinyal kullanir, ama büyük olanlarin çogu tüm bölgenizdeki Turuncu iyi bir sinyal otomatik olarak Vodafone ayni keyif alacaksiniz anlamina gelmez alabilirsiniz sirf bu yüzden, kendi agina sahip degil.

Sinyal kontrol etmek için en iyi yolu, çevrimiçi ve tüm farkli telefon sirketlerinin cep telefonu kapsama alani denetleyicisi bir göz almaktir. Her biri onlar kapsama alani saglar nerede oldukça ayrintili bir harita olmalidir ve bu degil hiç% 100 dogru iken onlar nelerle iyi bir göstergesi olmalidir.

2G ve 3G sinyal arasindaki fark nedir?
2G ve 3G sadece kullandiklari teknoloji atifta bulunarak, ikinci ve üçüncü nesil için stand. Bu kisaltmalar kafa karistirici gelebilir, ama hatirlamak kolay böylece gerçekte her ikisi de çok farkli bir islevi yerine. 2G sinyal Ingiltere’de her cep telefonu, çagri yapmak metin mesajlari göndermek ve almak ve diger temel telefon görevleri gerçeklestirmek için varsayilan olarak kullandigi budur. Ingiltere’de 2G kapsama hiçbir yerde telefon 2G sinyal en azindan belli bir düzeyde almak gerekir ortasinda gerçekten bitti bu yüzden sürece, hatta kirsal alanlarda, çok iyi.

3G sinyal bulmak oldukça kolay degil, ama ya, telefonlarinizi operasyona gibi hayati degil. 3G sinyal çok daha hizli telefonunuzda internet gibi hizmetler yapar, ve iPhone gibi en modern akilli iyi bir hizda veri ve bilgi saglamak için güveniyor ne. 3G normal sinyal nispeten güçlü olmasi kosuluyla, bir genis bant baglanti için hiz benzer bir tür az internet kullanimi saglar. 3G arama yapmak veya metin almak için gerekli degildir, ancak birçok modern telefonlari üzerinde güvenerek daha fazla.

Nasil mobil servis saglayicisi degistirebilirim?
Eger cep telefonu numarasini tutmak hakkinda rahatsiz degilseniz, o zaman saglayici degisen mevcut sözlesme bitirme ve daha sonra çikiyor ve yeni bir saglayici ariyor kadar kolaydir. Sözlesme süresi kadar sonra, herhangi bir saglayici baglilik her türlü borçlu ve düsündügünüz bir size en iyi anlasma verecek ne olursa olsun seçmekte özgürdürler yok. Bunu yaparken, mobil karsilastirma siteleri ve bloglar çok yararli gelebilir.

Eger sayi tutmak istiyorsunuz, o zaman eski saglayiciniza basvurun ve terk oldugunu onlara anlatmak gerekir. Sizinle numaranizi almak ve bir PAC numarasini sormak istediginiz onlari bilgilendirmek. Eger yeni bir saglayiciya bu sayi verirseniz, size yeni bir hizmet için genelinde cep telefonu numaranizi aktarabilirsiniz. Bu hizmet olsa da her zaman ücretsiz degildir, bazi mobil saglayicilar küçük bir ücret talep edebilir.