ipad v iphone için uygulamalar

IPad sadece iPad sadece daha büyük bir iPhone oldugunu düsünerek çogu insan ragmen daha büyük bir iPhone degil, tasarimcilarimiz bir temelde farkli kullanici deneyimi yapmak, özellikle iPad temel özellikleri essiz çoklu dokunmatik fonksiyonlari büyük farkliliklar oldugunu bulduk .

Hizla ortaya çikan egilim yararlanmak için iPad için iPhone uygulamasi tasima hiç büyük bir hayir. Bir piksel iki iPhone uygulamasi veya bir parmak yerine fare ile bir masaüstü uygulamasi kullansaniz bile sadece, iPad ekran garip görünüyor ve hissediyor doldurmak için bir iPhone app havaya uçurmak.

Ama App Store ve iPhone ve iPad arasindaki teknik benzerlikler kaçak basari göz önüne alindiginda, pek çok sirket iPad, iPhone uygulamalari tasima olmasi sasirtici degil. Bildigimiz bir sey iPad ile degistirilmeden çalisan iPhone uygulamalari sadece yeterince iyi degil olmasidir.

Sag 1 Bu Baslarken için ipuçlari. Sadece iPhone üzerinde çalisti ne çogaltmak yok – zaten bu uygulamalar ile rekabet ediyoruz, onlar da, iPad üzerinde çalisan bu yana. Bunun yerine, iPad büyük ekran ve baska özellikleri kullanirken düsünmek ve ayni zamanda oturma odasi kimlik.

2. Içerik düsünün – Kullanicilarin içerigini görebilirsiniz aslinda onun daha önemli, iPad’in 1024-768 piksel ekran her piksel doldurabilirsiniz düsünmek heyecan verici iken. Biz bizim iPad uygulamalari gelen araç çubugu ve pencere çerçeveleri kaldirarak baska türlü israf alani gibi hissediyor daha iyi çalisma egilimi oldugunu tespit ettik.

3. Multitouch ile cosma etmeyin – iPad’in multitouch yetenekleri iPhone bu genisletmek. Kistirma, çift dokunarak vb; ancak yeni jestleri bir bütün ana olan sorun iPhone kullanicilari su anda asina eylemleri ile ne kadar sopa ne jest hatirlamak olabilir kullanici için daha fazla bilissel is anlamina gelir

4. IPad sosyal yönü unutmayin – Eger tek bir kullanici için bu yüzden seyler göstermek için bir grup rahatlikla kullanilabilir ne daha da app varsayilan boyutlari daha okunabilir ve daha büyük yapmak gerekebilir. IPad bir daha isbirlikçi bir cihazdir.

5. App için yüksek fiyat noktalari unutun – iPad uygulamalari için prim fiyatlandirma iPhone için yaptigi gibi hizli bir sekilde birakmak için gidiyor. Bunun yerine ürün çok nis olmadikça, ürün destek ve çok düsük bir fiyat noktasinda iyi bir kar elde etmek kadar büyük bir potansiyel izleyici ile bir uygulama yaratmaya konsantre.

Neden iPad uygulamasi gelistirmek? Tüm platformlarda tutarli bir kullanici deneyimi sunmak ariyorsaniz, o zaman sen de bir iPad uygulamasi gelistirme hakkinda düsünmek gerekir. Eger iPad kullanicilari için sunabilirsiniz deneyimini gelistirmek için iPhone app gelistirme çok sey ögrenmek gerekir. IPhone mümkün degildir arayüzü fonksiyon ekleme ve bir tam sayfa tüm yardim “basligi görmek” görmek mümkün olmak gibi basit seyler.