ön ödemeli telefon kartlari hakkinda birkaç söz

Ön ödemeli telefon kartlari ilk Avrupa’da kullanilan bu yana çok zaman geçti. 1970’ler boyunca, ön ödemeli arama kartlari gelisimine ilgi büyük ölçüde yetistirildi. Birçok devlet kendi kullanimi getirilen arama kartlari gelisen. Bugün, arama kartlari geçerli degildir bir ülke bulmak zordur.

Bu metinde bizim kez 1970 yilindan bu yana arama kartlari gelisimi hakkinda bilgi bulabilirsiniz. Ödeme telefon sistemi para ve sistematik soygun eksiklik sonucunda ön ödemeli arama kartlari icadi çok önemli ve gerekli oldu.
Bilmece yolu ön ödemeli arama kartlari bulundu satis makineleri, saglayici önerdi. Ön ödemeli telefon kartlari telekomünikasyon sirketi SIDA bir teklif vardi.

Ön ödemeli telefon kartlari uygulamaya baslamistir ilk devlet 1976 yilinda Italya oldu.
1977 yilinda önemli ölçüde ön ödemeli arama kartlari kullanilan ülke açisindan aralarinda, gül: Avusturya, Fransa, Isveç ve Birlesik Krallik. Bu kartlar pek çok engel kurtulmak olasidir yapilan, dolayisiyla hizla insanlar arasinda popüler oldu, kisa sürede Avrupa’nin geri kalani ön ödemeli telefon kartlari kullanmaya basladi. Zaten 1982 yilinda, ön ödemeli arama kartlari dünyanin farkli bölgelerinde kullanildi. Bu dönemde onlar Asya’da bile çikti.

Telefon kartlari Japonya için ilginç bir dagitim vardir bulundu, onlar Metro bunlari uygulamak .. 1987 yilinda bu ön ödemeli telefon kartlari Bati dünyasinda kullanilmaya baslanmistir. Magstripes teknoloji sunulan ilk sirketler Siemens ve General Electric Company vardi. Günümüzde, manyetik seritli görebilirsiniz
Tüm ekonomik alanda üzerinde teknolojileri.
1989 yilinda AT & T, büyük bir telekomünikasyon sirketi ön ödemeli telefon kartlari bir dünya kesfetmeye basladi. Bu sirket ön ödemeli telefon karti dünya ile Hawaii bilgi verir basladi. Yakinda Amerika Birlesik Devletleri diger bölgelerine bu kartlari tanitmak. 1990 yilinda telefon kartlari manyetik tabanli kullanilmak üzere basladi. Bu dönemde, kartlari sektöründe çagri büyüme yükselmeye geldi. Koruma yeni bir seviyeye ayni zamanda, uzun mesafe aramalari ve diger hizmetler ilk PIN numarasi oldu Bati dünyasinda ortaya çikti.

1992 yilinda tüm büyük ve önde gelen telekomünikasyon firmalari arama kartlari üretmeye basladi. Büyük iletisim firmalari sadece arama kartlari olusturma yararina anlasilir degil, ayni zamanda küçük sirketler kendi telefon kartlari üretimine baslamistir. On iki milyon dolar noktasi sadece iki yil içinde ulasilmistir. Isareti 25.000.000 $ ulasti 1993 yilinda satis inanilmaz bir siçrama, ön ödemeli arama kartlari için çogunluk sirketlerin ilgi neden oldu.

1995 yilinda gömülü yongali ile ön ödemeli telefon kartlari manyetik teknigi ile arama kartlari yerini aldi. Bu satis muazzam bir artisa neden olmustur. Onlar 650.000.000 $ ulasmistir.

Yil 2000 ve satis milyarlarca dolar ulasti itibaren. Online telefon kartlari, uluslararasi telefon kartlari, IP iletisimi, faks ve birçok baska seyirci: Zamanimizda arama kartlari aralarinda genis hizmet, içerir.