htc google nexus birinin yorum

bak, tasarim, (8/10) hissediyorum
Nexus One sik, hafif ve son derece ince smartphone, ancak kullanici zevk için görsel uygulamalara parlak güç verir. Arka kapagi telefonun kullanicilarin kavrama artirir ve dogru dokunmatik ekranin altinda bulunabilir dokunmatik kontroller 4-set olan bir kauçuk benzeri plastik, yapilir.

Google HTC tarafindan insa edilmistir Nexus One, bir 1 GHz Snapdragon islemci üzerinde Android isletim sistemi 2.1 vardir. Nexus One Google’in isletim sistemi geçerli olarak, bu tür e-posta, takvim ve navigasyon gibi Google’in online çesitli hizmetler kolay ve rahat erisim saglar. Bu 512MB RAM, 512MB ROM, 4GB microSD 32GB için-box genisletilebilir vardir. Onun yüksek çözünürlüklü neyin, 100.000:1 tipik kontrast orani ve 1ms tipik yanit orani ile 3.7-inç genis WVGA (800 x 480 piksel) AMOLED dokunmatik ekran, yüksek piksel yogunlugu organik isik yayan diyot (OLED) ekran mükemmellik yakin . Görüntü kalitesi renklerin büyük bir kontrast ve bolluk ile, çok etkileyici! Sadece mobil pazarda en iyi görüntüler biridir! Nexus One en 5-megapiksel kamera otofokus ve bir topunu navigasyon yetenegine sahiptir. Bu gürültü için bir LED flas ve 720×480 video yakalama @ 20fps ve çift mikrofon vardir. Her seyi kendi ekran sanal klavye yapilir çünkü hiçbir kayarak açilan klavyesi bu akilli telefon için vardir.

Nexus One için gri 2 farkli ton vardir. Fiziksel dügmeleri bu telefon neredeyse görünmez. Telefon gri, ama iki farkli gri tonlari mevcuttur. HTC Nexus One neredeyse hiç fiziksel dügme vardir. Bu ses rocker üstündeki telefon ve bir güç dügmesi sol üst tarafinda sadece ses rocker vardir. Telefonun ön Ayrica, ekranin altinda bir topunu sahiptir. HTC Nexus geri bir evleri 5 megapiksel kamera ödünç ve sag LED flas ünitesi.

® (7/10)
Telefon Android OS 2.1 üzerinde çalisir. Son sürümü isletim sisteminin görsel yönü sikistirir ve 2.1, Facebook entegrasyonu, veya Hizli Iletisim gibi bazi yeni özellikleri getiriyor. Onun 1GHz islemci ile, bir akilli telefon en üst düzey yeteneklerinden faydalanmak için tüm yeni donanim satin almak için cebinde bir agri degildir.

Bu web tarama eglenceli ve kolay hale getirir yukari ve menülerde asagi kaydirmak için kullanilir ve topunu kullanarak çünkü Nexus One küçük beyaz topunu görünüste harika. Bu cevapsiz olanlar bile mesaj veya çagri ve aldiktan sonra yanar. Sagdaki bir 3.5mm jack liman varken açma / kapama dügmesi Güç, sol üst yerlestirilir. Güç dügmesi cihazi kilitlemek / kilidini açmak için kullanilabilir. Bu bekleme güç degistirebilirsiniz tek dügme oldugu için bu solak kullanicilar için bir güzel bir özelliktir.

Sarj için microUSB portu telefonun alt tarafinda bulunabilir. Gösterge üzerindeki isik ve yakinlik için iki gizli sensörleri. Telefonun arka kisminda sag tarafina flas ve küçük bir hoparlör ile 5 megapiksel kamera. Bir Google logosu da akilli telefon ve altindaki HTC logosu ortasinda bulunabilir.

Hareketli arka planlar ile canli duvar kagitlari, telefon ile interaktif özelligi saglar. Duvar kagitlari özelliklerini oynarken Ancak, bu pil ilave tüketimi gerektirebilir. Nexus One ile Resim Galerisi buradaki geçisleri ve siralama seçenekleri düzgün animasyonlar vardir kolay.

5 megapiksel telefonun kamera dahili yüksek kaliteli 2592 x 1944 piksel maksimum çözünürlüge sahip. Gece zamanda fotograf çekmek bu telefon ile ilgili bir sorun degildir.

Bu telefonun Android 2.1 özelligi ile, bu tür metin SMS ve e-posta gibi mesajlar dikte Gmail’de birden fazla hesap entegre etmek mümkündür. Özelligi ‘metne konusma’ kullanmayi tercih olmayanlar için QWERTY klavye de var. Kolayca H.263 video oynar, ama ne yazik ki telefon herhangi bir DivX / XviD destegi vardir. Bu. Mp4, .3 gp, .3 g2,. M4v video formatlarini da destekler.

Bu akilli telefon diger nitelikleri bir hesap makinesi, bir hoparlör, bir pusula, bir A2DP stereo Bluetooth, Wi-Fi, metin ve multimedya mesajlasma içerir ve kullanici YouTube, Google Voice, Picasa, Google Talk ve Google gibi birçok Google uygulamalari erisebilirsiniz Gözlükler.

baglantisi (7/10)
HTC Google Nexus One GPRS ve EDGE sinif 10, HSDPA 7.2 Mbps ve HSUPA 2 Mbps, Wi-Fi 802.11 b / g, Bluetooth 2.1 ile gibi bir state-of-the-art cihazda bulunmasi gereken tüm olasi baglanti araçlari A2DP ve microUSB 2.0. Nexus One 5595 Kbit / indirme ve 4023 Wi-Fi Kbit / s baglanti, 835 Kbit / s indirme ve 56 Kbit / s upload Turuncu 3G + ag ve 149 Kbit / s indirme ve 89 Kbit / s’ye kadar hiz yapabilir EDGE sebekesi üzerinde yükleyin.

Nexus One T-Mobile, Verizon, AT & T ve yakinda, Sprint üzerinden baglanabilir. Telefonun bir telefon kilidi oldugu için kullanici söz konusu telekom saglayicilari herhangi birini kullanabilirsiniz.

performansi (8/10)
Telefon güç dügmesi açma / kapama topunu için, kullanimi kolaydir. , Google kaynaklar tarafindan desteklenmektedir beri internet baglantisi olan hassasiyeti mükemmel. 5-megapiksel kamera ve video kayit içeren, multimedya özellikleri yogun aydinlatma sirasinda fotograf çekmek bir endise sessiz neyin kamera disinda, etkileyici. Ancak, gece anda görüntü yakalama dikkat çekiyor. Internet baglantisi çökmesini bu telefon için hiç sorun degil.

Konaklama ücreti (7/10)
Nexus One oldukça pahali ama bu akilli telefon dahil özellikleri ve uygulamalari ile, fiyati özellikle hizli ve kolay uygulamalar keyfine varacaksiniz isadamlari için, satin alma deger.

artilarini
+ Güzel LED ekran (bugüne kadar yüksek çözünürlük)
+ Duyarli dokunmatik ekran
+ Hizli islem hizi
+ Etkileyici Android 2.1 uygulamalari
Google tarafindan desteklenen + kolay e-posta erisimi
Mesajlarinizi kontrol etmek için + Kolay
Uygulamalar + Pürüzsüz ve hizli yükleme
+ Aninda mesajlasma arka planda çalisir
Flas ve zoom özelligi ile + 5-megapiksel kamera
+ 3G uyumlu
+ Dahili Google Voice bilgisayardan sesli mesaj erisebilirsiniz neyin, metin sesli posta uyarlamak ve ucuz uluslararasi arama yapmak

eksilerini
+ Saglam Google kaynaklari kullanmiyorsaniz
+ Trackball renkler degismez
+ Zil sesi seçimi korkunç
+ Pil ömrü tamam, ama orta kullanimi her gece sarj etmek zorunda
Bulundugunuz yere bagli olarak 3G ve EDGE arasinda + Sicimler,
+ Dokunmatik ekran yogun bir isik disari yikar
Simgesi tuslari alt satirin + Rahatsiz kullanimi
Aciz + VoIP