bir telefon iyi fotograf hale getirmenin yollarini kamera yerlesik

Bu gün ve yas, insa ek bir kamera olmadan gelen bir telefon sadece yapilabilir, ancak bu telefonun kamera dahili ile genis bir yüzdesi (açik açik ifade etmek gerekirse) degil etkileyici herhangi bir fotograf çekmek için oldugu açiktir degildir kalitesi. Bazi kaliteli fotograflar yapilamaz anlamina gelmez, ve bazi normal bir fotograf hileler kullanarak ve telefonun kamera sunabilecegi seçenekleri ve özellikleri kullanarak, mevcut seyrek kamera teknolojisi daha fazlasini elde etmek yetenegine sahip olacak.

Bu kamerali cep telefonu ile fotograf çekmek için asagi gelince, gerçekten iki farkli soru asagi gelir, telefonun kamera ne yapabilirim? Telefonun kamerasi ile ne yapabilirim?

1. Telefonun kamera ne yapabilirim?
Ne kamera telefonun teknoloji, sinirlamalari da yapabiliyor ve bu kamera isteyen oldugunuz fotograf çekmek mümkün olup olmadigini kesfetmek gerekir. Neyse ki, bu sorun için cevap sadece telefonun kamera özellikleri (ve dogal olarak anlamini bilerek olarak) bulmak anlamina gelir. Aramak ve bu özellikleri bazi anlayisa sahip emin olun.

-Megapiksel-ne telefonu var megapiksel miktari nelerdir?

-Zoom özellikleri olusturmak Zoom-ne (optik veya dijital) kullanilir?

-Isiklar-Is telefon yapabilirsiniz isik herhangi bir flash veya diger herhangi bir sekilde var?

-Ayarlanabilen-Can kamerali cep telefonu EV, beyaz dengesi, degistirme veya “gece modu” açmak?

Bunlar ne anlama hakkinda bilgi bulma kamerali cep telefonu ile iyi fotograf çekmek için büyük bir anahtardir.

2. Telefonun kamerasi ile ne yapabilirim?
Kamera telefondan iyi fotograf çekmek için önce bir telefon kamerasiyla fotograf çekmek için gereken bir kaç standart olmayan teknikler ile tipik bir kamera ile fotograf için birkaç normal bir teknik karistirmak için nasil bilmeli. Fotograflari hala bunu düsündüm bu yoksul kalirsa iki beceri basarili bir karisimi ideal kosullarda bazi sasirtici derecede iyi fotograf yol ayarlar, ancak çok fazla sok olmamalidir. Hala sadece bir telefon kamerasi kalir ve neler yapabilecegini ile sinirlidir.

-Megapiksele ayarladiginizda daha iyi en yüksek kamera dahili, 2 ~ 3 MP (megapiksel) görmeye olacak ki max olan ile telefonlari ile çogunlukla ayari-için. Yararlanmak! Bu telefonunuzun hafizasindaki daha fazla yer alabilir, ancak deger tasarruf ve hatta bir baski aliyorsaniz fotograf çekmek için daha büyük bir olasilik elde edilecektir. Yapmak için bir puan yüksek milletvekilleri mutlaka daha iyi kaliteli fotograflar vermeyin, ancak, telefonunuzun kamerasiyla sade 1MP de fotograflarini çekmeye olmaz zaman, dürüstçe bir sey daha bunlari kullanarak düsünmek mümkün olmayacaktir (onlar gerçekten iyi görünmüyor basili bir fotograf haline veya bilgisayarinizda görüntülenen) telefonunuzda kalir bazi küçük nokta resimler.

Gibi küçük-Tasi yapabilirsiniz-ile tipik noktasi ve kamera çekimi, hareketli biraz iyi yapilir ama bir acemi fotografçi için hala kabul edilebilir degilse. Ama bir kamerali cep telefonu kullanirken, herhangi bir hareket daha da abartili ve biraz sallamak ile bazi gerçekten kötü görünen fotograflar vererek sona erecek. Iyi bir resim daha iyi bir olasilik var gibi hala olabildigince durmaya çalisin.

Çogunlukla, resim-Bir telefonun kamera Hedefinize mümkün oldugunca yakin-olun, hepsi ayni çekim birçok hedefleri kötü. Daha kaliteli resimler için, kameranin odak tüm sirayla mümkün oldugu gibi resim olarak odakli için yardimci olacak, üzerinde kalabilecekleri sirayla konuya yakin olsun.

Kullanim zoom-Dürüst olmak gerekirse dijital, sadece hayir deme. Dijital zoom kullanilirken herhangi bir fotografi sarhos görünür kilan, aslinda bir çekim çözünürlügü düsük ve büyük olasilikla, benim görüsüme göre, bir resim her zaman berbat olacak. Optik zoom (telefon oldugunda) bir zoom kullanmak gerektiginde kullanmak ok, ama yine de yakin konuya almak gibi.

Tipik kameradan kullanilabilir bir resim çekmek için aydinlatma-In daha fazla almak için-deneyin, isik dikkat edilmesi gereken en hayati degiskenlerden biridir. Bir kamerali cep telefonu aydinlatma kullanirken daha büyük bir etkisi olacaktir. Çok fazla açik veya çok az isik olan bir israf resim esittir. En iyi olasilikla resimleri de isikli yerlerde olmak girisimi için. Imkansiz, o telefonun ayarlanabilir isik ayarlarini (asagida) kullanin.

Ideal bir aydinlatma imkansiz nerede kez karsilasacaginiz ayarlari-yana ayarlanabilir ayarlamak için nasil-Sekil, daha iyi bu telafi için bir yol olarak bir kamera telefonun ayarlanabilir ayarlari kullanmak için dogru yolu biliyorum vardi. En büyük etkisi olacaktir olan iki olanlar EV ve daha düsük isik ve son derece parlak durumlarda zaman faydali olacaktir beyaz dengesi vardir. Dahil ve flas açmak için emin olmak aa “gece modu” ayari farkinda olun.