nokia n97 karsi Nokia 5800 XpressMusic iki büyük gagdets_ karsilastirmak

Nokia cep telefonu pazarinda tartismasiz lideri ve kullanicilarin her türlü ihtiyaçlarini karsilamak için tasarlanmis Koleksiyonunda çok yakisikli vardir. Onun XpressMusic telefonlari gibi Nokia’nin N serisi zengin özelliklere sahip akilli telefonlar için talip bireylere yöneliktir ise kendi telefonlarinda yüksek kaliteli müzik dinlemek ister ölmek zor müzik severler hedeflemektedir. Nokia 5800 XpressMusic ve Nokia N97 zaten dünya genelinde kullanicilar arasinda vizilti olusturduk en son yakisikli ikisidir. Bu telefonlar hem kullanicilarin ihtiyaçlarini ve isteklerini karsilamak için kapasitesine sahiptir.

Burada sonuçta bu telefonlarin hem yeteneklerini yargilamak için yardimci olur karsi Nokia 5800 XpressMusic Nokia N97 karsilastirdiginiz. Öncelikle N97 modelinin özellikleri bakalim. Bu yilin en çok beklenen yakisikli biridir. Bu dokunmatik ekran islevselligi ile birlikte Tam QWERTY tus takimi slayt ile çivili benzersiz bir yakisikli oldugunu. Cep telefonu 3.15 inç TFT ekran ve daha fazla LED flas özelligi ile donatilmis bir üst seviye 5 megapiksel otomatik odakli kamera vardir. Bu kamera ayrica MPEG4 gibi formatlarda video kayit yetenegine sahip, H264 ve QCIF ve TV özelligi üzerinden sayesinde, ayni zamanda dogrudan bir TV için telefonunuzu takarak kaydedilen videolari oynatabilirsiniz.

Yakisikli ikincil VGA kamera kullanicilarin 3G görüntülü arama özelligi keyfini çikarmanizi saglar. Heyecanli Gadget belirli bir yer bulma konusunda çok yararlidir onun GPS navigasyon özelligi gibi daha birçok faydali özellik vardir. Bu modernist cihaz ayni zamanda bir belge görüntüleyici ve Nokia Maps uygulamasi vardir. Nokia N97 modeli Symbian isletim sistemi üzerinde çalisir ve 3G HSDPA, WLAN Wi-Fi ve Bluetooth ve Mini USB diger uyumlu cihazlarla yararli veri paylasmak için kolaylastirmak gibi özellikleri paylasimi EDGE.High hizli veri gibi dünya standartlarinda baglanti teknolojilerini destekler. Öte yandan, Nokia 5800 XpressMusic eglenceli bir müzik odakli telefonu. Bu telefonun boyutlari 111 x 51.7 x 15.5 mm ve agirligi 109 gram civarinda ölçülür bulunmaktadir. Bu 8 bant grafik ekolayzir, Bas güçlendirici, stereo genisletme ve Entegre stereo hoparlör gibi çarpici özellikleri ile doludur gelismis bir müzik çalar var. Tüm bu özellikler, kullanicilarin hareket halindeyken yüksek kaliteli müzik deneyimi saglar. Disinda yüksek kaliteli müzik özellikleri bu cep telefonu ayni zamanda görkemli mesajlasma özellikleri vardir.

Biri de anlik mesajlasma özelligi üzerinden online sohbet zevk ve diger uygun kisilere ekleri ile birlikte e-postalar gönderebilirsiniz. Bu yakisikli da 3G HSDPA, EDGE ve Wi-Fi gibi genis bant hizli internet baglantisi özellikleri destekler. Nokia 5800 XpressMusic ve Nokia N97 hem büyük depolama kapasitesine sahiptir. Eski model 32 GB dahili hafizaya sahip ve 16 GB microSD kart ve ikinci modeli 81 MB ve depolama alani daha da verilen karti kullanarak 8 GB’a kadar genisletilebilir bir dahili bellek ile geliyor destekler.