nokia e5 tüm büyük yuvarlak bir

Nokia sadece yayimlandi yeni yakisikli sayisi ile, E5 kesinlikle daha etkileyici olanlardan biridir. Bu dokunmatik ekran navigasyon özelligi olmayabilir iken, kesinlikle teknoloji meraklisi kullanicilar mutlu etmek için tüm ihtiyaçlariniza cevap verecek.

Nokia E5 2048×1536 piksel piksel çözünürlükte çalisir 3.15 mega piksel, övünme dijital fotograf makinesi dahili sahiptir. Bu ayni zamanda bir LED flas, bu yüzden düsük isik kosullarinda bir israf fotograf firsat anlamina gelmez içerir. Bu kamera alabilir fotograflarin kalitesi oldukça yüksektir, bu nedenle tomurcuklanan fotografçilar memnun eminiz. Ayrica video çekebiliyor ve bu saniyede 15 kare hizinda VGA kalitesinde oldugunu.

Dahili bellek 50 MB gibi medya dosyalarini ve iletisim bilgileri gibi veri depolama için (128 MB RAM) saglanir. Bir mikro SD yuvasi önceden yüklenmis 2 GB hafiza karti ile, ayni amaç için saglanmistir. Ancak bu 16 GB’a kadar daha büyük bir hafiza karti takarak, yükseltilebilir. Bu büyük bir dijital müzik koleksiyonu veya video klipler ve dijital fotograf bir dizi depolamak için yeterlidir. Dahili telefon rehberi kisilerin çok sayida magaza ve popüler photocall özelligi saglar olabilir.

EDGE ve GPRS Class 32 sürümü kendi hücresel aglar için E5 baglamak için güvenerek vardir. 3G kapsamindaki alanlarda, bir internet baglantisi (saniyede 2 mega bayt HSUPA yaninda) HSDPA sayesinde, saniyede 10.2 mega bayt varan hizlarda mevcuttur. Bluetooth 2.0 sürümü yakisikli medya dosyalarini paylasimi gibi görevleri yürütmek için ayni çevredeki diger uyumlu telefonlara bagli izin verir. Mikro USB E5 dogrudan benzer görevleri yürütmek için bir bilgisayara bagli saglar.

TFT ekran 2.2 inç ölçer. Bu ekran kalitesi üst düzeyde saglayarak, 240×320 kendi piksel kurulum içinde 16 milyon renge kadar görüntüleyebilir.

Yani sira çok yönlü bir medya oynatici olarak, Nokia E5 de bir stereo FM radyo çalar ve saatlerce eglenin kullanicilar tutmak için önceden yüklenmis ve indirilebilir oyunlar bir dizi saglar. Sosyal Networkers de Facebook, YouTube, Flickr ve MySpace gibi sitelere dogrudan erisim saglayan özel uygulamalari ile yiyecek ve içecek bulunmaktadir. Bu kullanicilarin arkadaslari ve aileleri ile temas halinde ve dünya ile düsüncelerini paylasmak saglar. Bir belge görüntüleyici is kullanicilari için itiraz edebilir kullanisli bir ektir.

Nokia boyutlari 112x46x12.3mm vardir. Onun cep dostu boyutu ve sadece 89.3 gram hafif hareket halinde tutmak ve kullanmak için rahat olun.

Nokia E5 mevcut uyari türleri zil sesi olarak MP3 müzik dosyalari atamak seçenegi ile, titresim ve zil vardir. Bu özellikten yararlanmak kullanicilarin telefon özellestirmek için, ve böylece kendi seçtikleri sarki herhangi bir zamanda telefon çalar duyabiliyorum firsat var.

Nokia E5 çok yönlü bir cep telefonu, ve klasik stil aksi önerebilir iken, bu belirli kullanicilara hitap emin olabilirsiniz.