Cep telefonu hayatini kurtarmak için alti yol

Milyonlarca insanin yüzlerce, cep telefonlari hayatimizin ayrilmaz bir parçasidir. Zaman, eglence, ve sadece birkaç isim için web tarama tutmak, iletisim de dahil olmak üzere günlük islevlerinin çogu için onlara baglidir. Çünkü, cep telefonlari olan bagimliligimizi sagligini korumak ve bu cihazlarin iyilik bizim yararina kesinlikle. Bu cihazlarin bakimi gerçekten bazi temel önlemler gözlemleyerek bir basit bir konudur:

• Asiri sicakliklar kaçinin. Isi pil ve cep telefonu elektronik zarar verebilir. Böylece, sicak bir arabada oturan bir telefon birakarak yanlis oldugunu. Soguk, hem de ekran özellikle geçici kaybi onlara zarar verebilir.

• nem için bir cep telefonu birakmayin. Nem bir cep telefonu iç parçalarin korozyona neden olur. Bunu önlemek için, bu tutarken elleri kuru olmalidir ve bir koruyucu kilif hem de iyi bir önleyici tedbir olabilir. Bu onarim teknisyenler vb lavabo, tuvalet, yüzme havuzlari içine düstü ve olan telefonlarda çalismasi için nadir degildir. Daha güvenli ve kuru bir ortamda cep telefonu akillica birakmak ama bir kemer klipsi veya “tasma” ile bagli tutarak telefon “nem zengin” ortama kullanici eslik gerektiginde kazalari önlemek baska bir yöntemdir.

• sabitleyin. Bir cep telefonu birakarak bunun için açikça saglikli degildir. Yine, klipler, vb iyi bir önlem olabilir “tasmalar”.

• yüzey koruyun. Bir durum ya da korunmasi için “deri” ile çizikler ve diger yüzey hasarlari önlemek. Içerdigi keskin nesneler ya da üzerine sizinti olabilecek diger maddelerin bir dizi ile bir çanta ya da cebine bir açik cep telefonu atma risklidir.

• Üretici kurallarina göre sarj edin. Pil genellikle cep telefonunun ömrü ne en sinirlar oldugunu. Üretici kurallar açikça tam olarak nasil anahat ve bir pil saglamak için sarj edilmelidir zaman en yüksek yasam beklentisi ulasir.

• Temiz tutun. Bu, cep telefonu kadar kullanim koruyabilir. Bir kisinin elinde daha fazla bakteri ve vücudun diger kisimlari daha onlari tutunarak mikro-organizmalar var. Bir kullanicinin agiz ya tam olarak bozulmamis degildir ve kesinlikle bir cep telefonu yakisikli göstermek yaratiklarin için önemli bir giris noktasidir. Anti-bakteriyel mendil kullanarak bu küçük canavarlar bazi önlemek yardimci olabilir. Bir mikro-fiber kumas da okumak ve ücretsiz kazimak için LCD ekrani kolay tutmak için iyidir. Yerine herhangi bir temiz ilk bez uygulanmalidir; Sivi nadiren gerekli olmalidir ama cep telefonlari sivilara kötü tepki olarak kullanildiginda cep telefonu ekranina dogrudan uygulanabilir gerektigini de unutmayin.

Kullanicilar uygun bakim ve bakim saglamak zaman ortalama cep telefonu sadik hizmet yili sunabilir.