dizüstü bilgisayar digerlerinden farkli nasil

Bu dönemde, zaman bilgisayar kullanici ihtiyaçlarina catering, kendileri için bir nis yarattik. Emin için mavi bir civata disinda, bilgisayarlarin çesitli türlü, boyut ve sekillerde oldugunu haber olarak gelmiyor.

Simdiki nesil taleplerini karsilayan, tasinabilir bilgisayarlar ragbet daha fazladir. Bilgisayarlarin tür, bu kategoride basta dizüstü bilgisayarlar, Notebook, Deskbooks ve son olarak TabletPCs kapsar.

Simdi, bize ayri ayri almak ve kullanimlari ile tek tek gidelim. Hiç üzerinde mulled, ne ayri bir defter bir laptop ayarlar? Bu esas her böylece adlandirilan üreticileri.

Orijinal Ekipman Üreticileri kullanimi ‘dizüstü bilgisayarlarin birkaç, baska bir’ dizüstü bilgisayarlar ‘olarak tasinabilir bilgisayarlar bilinen yapar ise. Oldukça sik biz de kullanim takas.

Genel olarak, bir dizüstü bilgisayar, bir dizüstü bilgisayar yaninda büyük beden bir ölçüde ve entegre bir disk sürücüsü tutar. Özellikli CD / DVD ROM sürücüsü ayrica cihazin içinde yer alan ya da CD ROM için bir çikarilabilir sürücü içeren baska bir anonim bölmesi, saglar.

Ayni için ekran 15 inçlik bir diyagonal boyut geliyor. Normalde kolay degil tur onu çalismak için yapim, ekstra isi üreten sekilde, OEM Dizüstü denir inaniliyor.

Bu arada, dizüstü bilgisayarlar kullanicinin bir tel yardimi ile CD ROM barindiran bir sürücü baglamak için izin verin. Sürücü aygiti dahil olmadigini görünce, onlar ultra hafif ve dizüstü bilgisayarlar ile karsilastirildiginda küçük boyutta olma egilimindedir. Bu tasinacak onlari kolaylastirir; ifadesi ‘ultra tasinabilir’ ikram. Bu bir baglayici dizüstü hakkinda bir boyutu yuvarlak oldugu söylenir.

Simdi, masaüstü bilgisayarlar için alternatif olarak görünüyordu degil daha sik Deskbooks, bir baska türlü gidebilirsiniz. Daha büyük ve bir dizüstü normal dizüstü bilgisayar üzerinde ve süphesiz boyutu heftier, iyi özellikler olarak Deskbooks 15 inç boyutunda ya da daha fazla ekran görüntüler.

Akü gücüne gelince, Masaüstü Bilgisayarlar içine monte benzer güçlü islemciler ile bu birimlerin yani derhal enerji kullanin. Bir dizüstü bilgisayar veya dizüstü tasinabilirligi ile düzenli PC’ler güç arayanlar için emin kullanisli.

Son olarak, bize bu kategoriye son ek, Tablet PC’ler üzerinden bakalim. Onlar monitörün etrafinda açik olmasi için izin, genel olarak, hafif bir degisiklik ile tasinabilir bilgisayarlar vardir.

Tabani üzerinde gadget görüntüler 360 derece döndürülebilir. Bu Tablet PC’ler, ortalama zaten gadget içinde biriken el yazisi, tanimak için seçenek sunuyor. Kullanici saglanan, Stylus yararlanarak yazabilirsiniz. Bu metin için el yazisi dönüstürebilirsiniz yazilim yüklü. Bu, herhangi bir dizüstü bilgisayar veya dizüstü ayni tasinabilir.