google tarafindan nexus s en son Android OS güncellemesi özellikleri

Google Nexus S, Nexus serisinin son taksit. Samsung (önceki sürümü HTC tarafindan yapildi) tarafindan üretilen, bu yakisikli hem etkileyici donanim ve yazilim sahiptir. Onun temel özellikleri dahili depolama ve 1 GHz islemci yiginlari ile birlikte 5 mega piksel kamera, Android isletim sisteminin en son sürümü, içerir.

Yakisikli kullanici arayüzü navigasyon için bir 4 inç dokunmatik ekran kullanir. Bu son derece duyarli süper AMOLED kapasitif teknoloji anlam sahiptir henüz 16 milyon canli tek tek renge kadar görüntüleyebilir 480x 800 piksel düzeni ekran görüntüleri sayesinde muhtesem isleme sunuyor. Ivme ve yakinlik sensörleri çoklu dokunmatik giris destegi ve dokunmatik kisayol tuslari bir dizi ile birlikte standart olarak sunulmaktadir. Ekranin kendisi cam yag itici olan, parmak izi ve lekeleri birikimi yani dokunmatik ekrani kullanirken önlenir.

Dahili depolama 16 GB Google Nexus S birçok video dosyalari, fotograflari ya da tüm zaman yaninizda tutmak gerekebilir belgeler ile birlikte, dijital müzik koleksiyonunuzu saklamak mümkün, yani standart olarak saglanir. Depolama bu cömert seviyesi sayesinde, böyle bir microSD yuvasi olarak genisletilebilir hafiza ihtiyacini esas ortadan kalkar.

Kalmak için EDGE ve GPRS hem de üzerine Google Nexus S aramalari hareket uygun hücresel aglara bagli. Internet tarama bir HSDPA baglantisi 3G kapsama olan alanlarda saniyede 7.2 mega bayt hizlari saglayan süper hizli sayesinde. Wi-Fi baglantisi, kullanicilarin daha hizli bir tarama deneyimi için yerel kablosuz aglar yararlanabilirsiniz yani saglanir. Kullanicilarin farkli görevleri bir dizi yapilabilir sayede uyumlu donanim aygitlari için telefon baglayabilirsiniz böylece Ayrica, mikro USB ve Bluetooth baglantilari hem saglanmaktadir.

Google Nexus S, ayni zamanda son derece yetkin kamerali cep telefonu. 5 mega piksel dijital kamera ortaya çikan fotograf çarpici kalitede anlami, 2560X 1920 piksel çözünürlük sunuyor. Ayni anda kalite, otomatik odaklama, dokunmatik odaklama ve LED flas gelistirmek iken fotograf çekmek görevini kolaylastirmak için tüm, düsük aydinlatma kosullari engel üstesinden olan ikinci saglanmaktadir. Geo-tagging, kullanicilarin fotograf ve çekim videolar (A-GPS destegi ile GPS sayesinde islevleri bir özellik) aldi nerede izler da dahil edilmistir. Kamera portre fotograflari ve video aramalari için kullanilabilir telefonun ön tarafinda bulunan ikinci bir VGA kamera var iken, saniyede 30 kare WVGA kalitesinde video görüntüleri çekmek için kullanilabilir.

Eger isyeri, bir kapsamli uyumlu multimedya cep telefonu, iyi bir kamerali cep telefonu ya da bir cihaz için verimlilik cihaz arayan veya hareket halindeyken web tarama olsun, Google Nexus S daha yakindan bakmak layik. Bu isyeri ve sosyal ag entegrasyonu için verimlilik araçlari ile birlikte multimedya ve eglence uygulamalari arasinda degisen standart özellikleri kapsamli bir paketi ile geliyor.

Android sürümü 2.3 (Gingerbread) harika bir kullanici deneyimi ile sonuçlanan bir 1GHz islemci yaninda seçim ve bu eserlerin isletim sistemidir. Hem yüksek son donanim ve yazilim kombinasyonu nedeniyle, Google Nexus S daha kurulmus Smartphone markalar için ideal bir alternatiftir.