nokia 6500 slide vs 6500 classic iki büyük araçlar bir karsilastirma

Nokia, her zaman essiz kalitesi ile cep telefonu üreticisi olarak selamladi olmustur. Onun telefonlari her zaman müsterilerinin her türlü genç nesil ya da diger yas gruplari için itiraz ettiler. Nokia herhangi bir sekilde onlari hayal kirikligina olmamisti. Sadece bu degil, her zaman örnek teskil çalisti. Ancak Nokia, keyif aliyor bu pozisyonda siki çalisma ve çabalari yil sonra geldi. Bugün artik bu sektörün zirvesinde duran zaman, her üretici sadece onlara övgü ve hatta onlara herhangi bir yakin alma düsünemiyorum. Çünkü, Nokia, rakiplerine herhangi bir firsat verdigine inanan olmamisti edilir. Her zaman rekabet zordur var onlar kutunun disinda bir sey çikti ve bu onlarin müthis özel olmustur. Bu iki yakisikli ile Nokia karsilastirma kaçinilmaz olacagini biliyordu ama ayni zamanda onlar bu iki takim en iyi teslim biliyorum. Asagida iki cep Nokia 6500 Slide ve 6500 klasik ayrintili bir karsilastirma oldugunu.

Nokia 6500 classic itibaren, Nokia bir ultra-sik bir telefon. 109.8 x 45 x 9,5 mm boyutlari müsterilerin bu kadar ince bir Widget görmek mümkün asla kefil saglar. Ince ve sik gövde ek olarak, bu telefon herhangi bir standart tarafindan oldukça hafif sadece 94 gram agirligi vardir. Biz Nokia bu telefonun ekran hakkinda konusmak, bu boyutu 2 inç TFT ekran var. Ekran makul boyutu nedeniyle, kullanicilarin ekrandaki ögeleri daha iyi izleme keyfi. Ayrica kendi ekran çözünürlügü 240 x 320 piksel oldugunu. Bunun yani sira ayni zamanda yaklasik 16 milyon renk destegi olabilir.

Onun bellek hakkinda konusmak, Nokia 6500 classic 1 GB kullanici hafizasi var. Devasa bellek sayesinde, bu telefon Telefon rehberi 2000 farkli telefon numaralarini saklayabilirsiniz. Sadece bu degil, ayni zamanda son 20 aranan, cevapsiz ve gelen aramalarin listesini tutabilirsiniz. Onun baglantisi cesaret hakkinda konusan, bu telefon EDGE ve sinif 32 GPRS ile birlikte gelir. Ayrica HSCSD ve 3G teknolojisi ile yüklü olarak geliyor. Bu 3G özellikli ag telefon saniyede 384 kilo bayt hizinda baglanti saglar. Ayrica Bluetooth ve 2 mega piksel kamera dahili vardir. Flasli kamera büyük yüzey ile fotograf çekmek için essiz bir yetenegi vardir. Ayrica MP3 çalar dahili ve pil yaklasik 300 saat süre ile bir stand var ile birlikte gelir.

Öte yandan, Nokia, Nokia 6500 slide, zarif bir cep, 96.5 boyutlari var x 46.5 x 16.4 mm ve sadece 125 gram agirligi. Böylece bu istatistikler açikça degil sadece bu telefon süper görünüyor ama ayni zamanda sansasyonel tasarim var oldugunu ortaya koymaktadir. 2.2 inç TFT ekran kullanicilarin daha iyi görüntüleme için yeterince büyük. Sadece ekranin çözünürlügü 240x 320 piksel oldugunu. Bildigim kadariyla bellek sorunu söz konusu oldugunda, bu 8 GB nezaket microSD kart için genisletilebilir 20 mega bayt gömülü bellek ile geliyor.

Nokia 6500 slide sinif 11 GPRS ve sinif 10 EDGE ile yüklü olarak geliyor. Ayrica saniyede 384 kilo bayt bir hizda baglanti baslatir HSCSD ve 3G ag ile etkindir. Bu telefon ayni zamanda kullanicilarin anlik mesajlasma, SMS, MMS, EMS ve hatta e-postalarin konfor keyfini çikarmanizi saglar. Ayrica kristal netliginde görüntü kullanicilarina garanti verir 3.15 mega piksel dahili kamera ile geliyor. Ayrica MP3 çalar dahili ve pil 310 saat süre ile bir stand var vardir.

Bu iki widget arasinda yer alan daha iyi oldugunu ilan edilmesi için, genel olarak, bunu söylemek zor olacaktir. Ancak Nokia 6500 Slide ve Nokia 6500 classic bu karsilastirma, Nokia slayt kesin kazanan olarak ortaya çikmaktadir. Ama insanlar her iki model nokia telefonlari ve her ikisi de kapali essiz kalitede oldugunu unutmamak gerekir.