Sony Ericsson x10 bütün cephelerde temyiz sunuyor

Sony Ericsson XPERIA X10 popüler bir cep telefonu olarak ayarlanir düsündüren, yeni Birlesik Krallik TV reklam kampanyasi gördü. Istisnai özellikleri liste ile, bu sik yeni dokunmatik ekranli cep telefonu bazi yarismacilar paralarini için bir çalisma vermek gibi görünüyor.

Tahmin edebileceginiz gibi, XPERIA X10 hücresel sebekeler ve internet hem de bagli kalmak için farkli baglanti çesitli yöntemler kullanimi yapar. GPRS ve EDGE hem sinif 10 sürümleri tüm hücresel ag baglantisi, ancak en izole alanlarinda birincil yöntem olarak kullanilmaktadir. 3G kapsamindaki alanlarda, HSDPA saniyede 7.2 mega bayt (saniyede 2 mega bayt HSUPA ile birlikte) kadar hizlarda hizli bir web tarama deneyimi saglar. Wi-Fi daha hizli bir baglanti saglamak için kullanilabilir kablosuz internet yönlendiriciler yararlanir, hangi dahildir. XPERIA X10 Bluetooth ve USB baglantilari hem araciligiyla gibi uyumlu telefonlari ve bilgisayarlar gibi diger donanim baglanabilir.

Bu telefonun en etkileyici özelliklerinden biri çarpici 8 mega piksel kamera. Açikçasi, ortaya çikan görüntülerin kalitesi çok yüksek ve görüntü gelistirme özellikleri bir dizi kameranin beraberindeki yazilim paketi olusturur. Bu otofokus, LED flas, dokunmatik odaklama ve görüntü sabitleme, içerecek sekilde tomurcuklanan fotografçilarin en az yaygara ile unutulmaz fotograf çekebilirsiniz. Kamera ayni zamanda video çekebiliyor ve bu fotograf oldugu gibi, ortaya çikan ürünün etkileyici kalitesi bu yüzden, saniyede 30 kare hizinda WVGA kalitesindedir.

XPERIA X10 bu cömertçe oranli dokunmatik ekran nedeniyle ancak, küçük bir cep telefonu degil. Bu ekran içerigine yüksek kalitede görüntülenmesi sonuçlanan 65k renge kadar görüntüler neyin TFT kapasitif dokunmatik ekran, 4 inç önlemler ve 480×854 piksel piksel düzeni çalisir. Bir ivme sensörü insa edildigi ekranin yatay ve dikey formlarda hem de görülebilmesini saglar. Yakisikli kendisi sadece ekran büyüklügü göz önüne alindiginda etkileyici 135 gram agirliginda ve ince hat profili ile bu birlestiginde bu hareket kullanimi rahat olan bir cep dostu bir cihaz yapmak.

Titresim ve MP3 zil sesleri kullanicilar sifirdan özel zil sesleri olusturmaniza olanak veren besteci yerlesik bir ile birlikte XPERIA X10 ile kullanilabilir uyari türleridir. Çok yönlü bir medya oynatici ve önceden yüklenmis oyunlar bir seçim Yolda eglenceye kullanicilara tutmak için verilmektedir. Facebook ve Twitter entegrasyonu, arkadaslar ve aile ile güncel Google ve YouTube uygulamalari web üzerinde en popüler bazi sitelerin bir kisayol sunmak iken kadar kalma uygun bir yol saglar.

Android v1.6 hizli ve düzgün kullanici arayüzü saglayarak, XPERIA X10 içinde tercih edilen isletim sistemi olan ve kolaylikla zorlu uygulamalar yönetir. Siyah ve Beyaz hem de mevcut olan XPERIA X10 Sony Ericsson için bir hit olarak ayarlanir görünüyor. Bu etkileyici spec liste ve çekici donanim sayesinde.