cep telefonu sarj gezegen cep telefonu sarj cihazi yardim kaydedebilirsiniz

Cep telefonu sarj telefon juiced ve her zaman hazir-to-go tutmak için gerekli olan ve nispeten küçük olmasina ragmen duvar prizine sol takili sarj ettikten sonra, onlar aslinda elektrik az miktarda tüketmek.

Dahasi, eski telefon gereksiz yere uzak berbat daha fazla elektrik. Ayni zamanda, piyasaya gelen yeni güç adaptörleri Bu artik bir sorun çok degil böyle bir sekilde tasarlanmistir.

Bir elektrik sayaci temel cep telefonu sarj enerji büyük miktarda tüketmeyin oldugunu göstermektedir, ve üreticileri kullanarak testleri enerji kullanimini gelistirmek daha iyi aliyorsaniz ragmen, dünyadaki tüm cep telefonu sarj kadar eklediginizde toplam enerji hala miktarda kullanilan önemli miktarda.

Eger eski sarj gezegenin ölümü katkida olabilecegini endiseleriniz varsa, bunu test etmek için basit bir yolu var. Sadece takin ve birkaç dakika sonra dokunmak sicak olursa hissediyorum. Bu genellikle, daha büyük hacimli ve ev aletleri tarafindan kullanilabilir dogru akim içine elektrik sebekesi alternatif akim dönüm daha az yetenekli olma egilimindedir dogrusal bir güç kaynagi oldugunu gösterir.

Bilgisayarlarda bulunan bu tür büyük adaptörleri hala elektrik kullanilmasina ragmen, Up-to-date sarj cihazlari, genellikle DC AC dönüsüm yönetmek küçük bilgisayar çipleri içeren anlamina gelen “anahtarlamali” veya “geçis” güç kaynaklari vardir Güç kapatildiginda. Bir masaüstü bir video oyun konsolu kullanabilir ne karsilastirilabilir olan, kapali ne zaman 2 watt civarinda kullanmak egilimindedir. Diger küçük adaptörler genellikle güç bir watt üçte yaklasik 1 watt kullanin.

Yine, bu bir fark, ama dünyadaki tüm aletleri birlikte olan etki yapar bireysel watt degil. Gerçekten tamamen kapatmak asla çünkü bu her zaman bekleme modunda kalir DVD oynaticilar gibi bazi aletleri, en fazla rahatsizlik veren. Bazi yazicilar bir “kapali” dügmesi yok, ve sistemden ekstra elektrik çok sap bilinmektedir.

Aletleri kullanilmadigi zaman birçok kisi güç tasarrufu için bir uzatma kablosu kullanin. Yapmaniz gereken tek sey güç seridi içine aletleri takin ve kullanilmadigi zaman sonra güç seridi kapatmak oldugunu. Tabii ki, cep telefonu sarj kullanirken enerji tasarrufu için en kolay yolu, telefonu sarj ederken onlari çikarin etmektir. Bu, eski bir cep telefonu sahibi, özellikle de böyle basit bir adim oldugunu ve uzun vadede bir fark yaratabilir.

Bazi sarj cihazlari ile sarj ederken verimsizlik sorun, duvara takili birakilirsa enerji kullanimi olusur ne kadar daha belirgindir. Sonuç olarak, EPA not aliyor ve cep telefonu sarj ve enerji korunmasi konusuna dikkat. Bazi sarj onlar gerçek cep telefonu için tüketmek yarisi enerjiden daha az aktarin. Gerisi isi.

Simdi Energy Star Kriterleri güç adaptörleri için var, ve üreticileri yeni standartlar dikkate aliyor. Motorola yeni öneriler ile uyumlu olan cep telefonu sarj yeniden tasarlama sürecindedir. Samsung zaten geçen yil Energy Star Sarj tanitarak silah atladi.

Her sey sonunda kadar ekler: ABD’de bir cep telefonu ile herkes Enerji kullanildiginda Baslat-nitelikli sarj cihazlari, en fazla 760.000 evleri, bir yil boyunca güç olabilir. Sera gazi emisyonlari da önemli ölçüde kesilmis olacaktir.

Cep telefonu sarj ve çevre konusu nispeten yeni, ancak iklim degisikliginin farkinda olma daha verimli teknoloji ve genel gelisine, gelecegi parlak görünüyor.