en son cep telefonlari çok daha beklenenden daha saglayacaktir

Cep telefonu sektörünün önde gelen oyunculari Nokia, Sony Ericsson, BlackBerry, LG, Motorola, Samsung ve HTC vardir. Bütün bu markalarin kullanicilar arasinda tartisma favori konu haline geldi son günlerde bazi telefonlar baslatti. Bu yeni cep telefonlari 16 kadar GB, java oyunlari, konferans görüsmeleri, sesli komutlar, kablosuz e-posta, vb Bazi yeni Bas Konus dokunmatik arayüzü, yüksek çözünürlüklü kamera, müzik ve video oynatici, muazzam hafiza gibi çok yararli ve ilginç özelliklere sahip Bu markalarin baslatti Nokia N97, Motorola W377, Samsung U900 Soul, BlackBerry Storm 9500, Sony Ericsson W995, LG KU990 Viewty ve HTC Touch Viva içerir. Bize biraz daha ayrintili olarak bu yakisikli birkaç konusalim.

Nokia N97 360 x 640 piksel çözünürlüge gücüne sahip, 3.5 inç genis TFT dokunmatik ekrana sahip. Cihaz itin e-postalar, MMS, Aninda Mesajlasma ve SMS destegi vardir. Onun müzik çalar MP3, AAC, eAAC + ve WMA biçimlerini oynatabilirsiniz. RDS destegi vardir içinde bir FM radyo vardir. Cihaz ayni zamanda görüntülü görüsme yapmak için bir VGA kamera bulunuyor. Ayni zamanda TV Çikisi destekler Ayrica, ayni zamanda televizyon ve büyük ekran içinde çekilen görüntülerin yeniden oynatabilirsiniz. Hizli ve kolay bir mesaj yazabilirsiniz, böylece Yakisikli tam QWERTY klavyeye sahip. Onun batarya 6.6 saat GSM konusma süresi ve 7.1 saat süre ile bir stand destekler. Gadget müzik çalma süresi etkileyici bir 37 saat destekler.

Baska bir son cep telefonlari Sony Ericsson W995 oldugunu. Bu bir Walkman müzik çalar özellikleri bir müzik odakli cep telefonu. Cihazin diger müzik ile ilgili özellikleri net stereo, TrackID tanima, PlayNow, Shake Control, Sense Ben ve Bluetooth A2DP stereo içerir. Yakisikli daha yüz tanima, 16 x dijital zoom, cografi etiketleme, fotograf düzeltme, resim bloglama ve otomatik odaklama gibi birçok özellikleri ile gelismis bir 8,1 mega piksel kamera bulunuyor. Cihaz size yakisikli YouTube erisebilecegi NetFront web tarayicisi ile birlikte gelir. Mobil da A-GPS, Google Maps ve Wayfinder Navigator sahiptir.

BlackBerry 9500 Storm dokunmatik QWERTY klavyeye sahip. Bu Tabii Tipi destekleyen bir otomatik döndürmek ekrana sahip. Ayrica yazi boyutunu degistirebilirsiniz. Cihaz ayni zamanda sesli arama, sesli posta ve konferans görüsmesini destekler. Onun HTML web tarayicisi Facebook ve MySpace gibi sosyal ag siteleri erisebilecegi RIM kablosuz modem kullanir. Ayrica Roxio Media Manager özellikleri ve medya oynatici MP3, eAAC + ve WMA ProPlus gibi çesitli müzik dosyasi formatlarini çalabilir. Cihaz ekleri, sohbet mesajlari, SMS ve MMS ile kablosuz e-postalar göndermenizi saglar.

Yani, bazi yeni cep telefonlari tüm yukaridaki açiklamalar açikça bu cihazlar yapma ve aramalari alma temel islevinin yani sira birçok gelismis islevleri yerine ortaya koyuyor. Onlar aramalari, SMS ve mobil web tarayicisi gibi çesitli yollarla dünyanin geri kalani ile bagli tutmak. Ayrica, bu segmentte rekabetin artmasi ile, onlarin fiyatlari her geçen gün düsürüyor. Artik cebinizde bir bütün yakmadan üst düzey bir son cep telefonu satin alabilirsiniz.