mobil aninda messaging_

Mobil Aninda Mesajlasma (MIM) devrik böyle ICQ veya MSN deneyimi bir mobil / hücresel cihaz ile bagli olmanin kullanim senaryosuna olarak internet masaüstü mesajlasma amaçlayan etkin mesajlasma servisi bir varligidir. Bir, yeterli güçlü ve kullanisli bir mobil deneyim olusturmak için, çesitli faktörlerin dikkate alinmasi gerekir. Bu form ve hareketlilik ile ilgili farkliliklar gibi faktörler. Bunun yani sira, radyo bant genisligi, bellek boyutu, medya biçimlerini durumu da dikkate alinmasi gereken tabanli girisi, ekran çikisi, CPU performansi ve pil gücü tus takimi.

Bu bagli dizüstü bilgisayarlar ile masaüstü cihazi kullanicilari ve hatta göçebe kullanicilar genellikle maruz olmadigini temel konulardir. Yani Gömülü Müsteriler ve Clientless Platform; mobil aninda mesajlasma saglamak için kullanilan iki ayri yöntem vardir. Hücresel operatörler hizmet içinde yüklü özel bir arka uç sunucusu ile her özel cihaz için IM istemcisi uyarlanmis Gömülü Müsteriler,.

Clientless Platform – Bu yakisikli veya internet Sohbet servisine baglanmak için tüm kullanicilar, tüm cihazlar ve herhangi bir ag saglayan hücresel operatör tarafindan herhangi bir teknik destek ihtiyaci için herhangi bir yazilim indirmeden bir tarayici tabanli bir uygulamadir. Anlik mesajlasma (IM) yazili metne göre iki veya daha fazla kisi arasinda gerçek zamanli iletisim seklidir. Metin Internet gibi bir ag üzerinden bagli cihazlar üzerinden iletilir.

Aninda mesajlasma ve her yerde arkadaslarinizla sohbet etmelerini saglar. Zaman herhangi bir noktada bu servisi kullanabilirsiniz. Bir sabit fiyata almak ve herhangi bir sözlesme kaç tane IM konusmalari olursa olsun, yoktur. Cep telefonunuzda anlik mesajlasma tesisi ile, tüm üst IM hizmetleri uzakta sohbet edebilirsiniz. Zaman herhangi bir noktada arkadaslarinizla eglenceli olabilir.

Mobil sektöründe bir geçis sürecinden geçiyor. Ag protokolleri, cihaz özellikleri, cep telefonu benimsenmesi gibi farkli boyutlarda oluyor hizli degisimler vardir. Anlik mesajlasma (IM) iki veya daha fazla internet üzerinden katilimcilar veya dahili ag / intranet çesit arasinda gerçek zamanli metin tabanli haberlesme imkani olusturmak teknolojilerdir. Ne, e-posta gibi teknolojilerden sohbet ve anlik mesajlasma ayiran kullanici tarafindan iletisim eszamanlilik oldugunu. Sohbet genellikle gerçek zamanli olur. Ancak, bazi sistemleri de su anda oturum açmis degil insanlara mesajlari göndermeyi (çevrimdisi mesaj) saglar. Bu çok Aninda Mesajlasma ve e-posta arasindaki farkin kaldirir.