Evinizde sinyal gücünü artirmak için nasil kablosuz genis bant

Günümüzün hizli tempolu dünyasinda, hizli, hizli ve sorunsuz daha az bir sey sadece kesmeyecek. Bu Internet baglantisi durumunda geçerlidir.

Bir part-time ya da çalisma saatleri büyük bir kismi, için Internet’e bagli kalmak için gerekli tam zamanli çalisma varsa, örnegin, bir dial-up internet baglantisi artik yapmayacagim.

Eger çevirmeli ag baglantisi varsa, hiz arzu, sen kopukluk veya tikaniklik sorunlari yasayabilirsiniz degildir ve tarama deneyimi optimize olmayacaktir.

Eger genis bant baglantiniz varsa tersi dogrudur. Basitçe söylemek gerekirse, genis bant tipik bir çevirmeli baglanti daha iyi performans yüksek hizli baglanti olarak tanimlanabilir.

Internet Servis Saglayicilari veya ISS bugün 15 ila 20 Mbps kadar hizli sunabilir – ki daha hizli bir tarama deneyimi ve dosyalari hizli indirme veya yükleme esittir.

Bir çevirmeli baglanti ile farkli – genis bant baglanti bir diger avantaji da günde 24 saat, haftanin 7 günü baglanabilir olmasidir.

Birlesik Krallik’ta genis bant baglanti türlerini

Eger gitmek için hangi genis bant servis saglayicisi karar genisbant internet sunan bir sirket seçmek kadar basit oldugunu düsünüyorsaniz Simdi, tekrar düsünün. Daha sürecine aslinda daha var.

Temel olarak, sadece sizin bölgenizde mevcut olan genis bant baglanti türünü yararlanabilirsiniz. Eger yararlanabilirsiniz genis bant hizmet türleri bir göz atin:

– Ilk olarak, mevcut telefon hatti ve bir yönlendirici veya özel bir modem kullandigi ADSL veya Asimetrik Sayisal Abone hatti vardir. Eger internete bagli iken bu ile, sabit hat kullanabilirsiniz.

– Ikinci olarak, ayni zamanda kablo kutusu ile bagli özel bir modem gerektirir kablo genis bant vardir.

– Üçüncü olarak, tek yönlü veya kurulumu ve bakimi oldukça pahali iki yönlü uydu baglantisi yoktur.

– Dördüncü, kablosuz genis bant baglanti için gidebilirsiniz. Bu baglanti türü ADSL ve kablolu genis bant bulunmayan Ingiltere’de bu alanlar için uygundur.

Kablosuz genis bant hizini artirmak için ipuçlari

Kablosuz genis bant varsa, evinizin disina monte anten olacaktir. Bunun ise yaradigini yolu televizyon bagli hava anteni, bir televizyon kanalinin verici sinyal aldigi sekilde benzer.

ADSL ve kablo bölgenizde mevcut degilse Yine, kablosuz genis bant önerilir. Bu tür bir baglanti, bir telefon hatti gerektirmez.

Bu yüzden kablosuz genis bant hizi nasil gelistirilebilir? Yapmaniz gereken ilk sey hiz sorunun kök bulmak. Ayrica kablosuz genis bant baglantisi kullanarak bir komsu olabilir, ve her iki parazite neden ayni kanali kullaniyor. Bu sorunu gidermek yardimci olabilir indirilebilir programlari vardir.

Bir baska sorun, bir kablosuz baglanti için optimize edilmemistir bilgisayariniza, olabilir. Zaten sonunda her seyi yaptim ve hala daha az-daha-tatmin edici kablosuz genis bant hizli yasiyorsaniz, bu konuda neler yapilabilecegini kontrol etmek için ISS basvurun.