ipod ve ipod video reklam kampanyalari

Ipod ilginç bir teknik evrim, en son iPod video reklam kampanyalari için tesvik ve stil ve iPod ilk nesil ilk reklamlardan sloganlar farklidir reklam, özgün ve yenilikçi bir sekilde yani sira, sunar.

Yeni ürün üzerine konsantre ilk kampanyalari iPod ve iTunes marka hem de terfi. Bu reklam kampanyalari bir bin sarki, cebinizde, Kasim 2001’de baslatilan slogani önderliginde edildi. Turkuaz, siklamen, parlak yesil çimen ve diger neseli nüanslari görsel ve isitsel duyu hem anlam, müzik ve video hem fikri temsil etmek için seçildi: Ilk iPod kampanyalari için seçilen renkler canli ve canli dolu. Sal reklam BTL reklam diger ve daha geleneksel türleri ile ayni zamanda, kullanilan: Çesitli hafif rayli afis ile ayni görsel mesaji kullanarak, yogun merkezleri veya midtowns içinde sarar vardi. Büyük afis ve reklam panolari yüksek görünürlük ile, çesitli mesgul merkezlerinde sergilendi. Promosyon tüm unsurlari için sadece yogun ve optimum kalite ile, yogun ileri ve dinamik oldu: renkleri canli olan, gerçek reklamlari büyük ve temsil görüntüleri dinamik idi. TV reklamlari müzik, dans ve hareket fikri üzerine konsantre edildi ve bunlarin metin sadece ürünün ve Apple marka (net düsünün) ve slogani ile sinirliydi.

2003 yilinda, Apple tanitti yeni bir reklam kampanyasi iTunes müzik magazasi lansmani ile birlikte nedeniyle oldu. Kampanya iPod giyerek farkli kisiler tarafindan popüler sarkilari yorumlanmasi çogunlukla konsantre. Bu kampanya bu tür Eminem ya da Pembe gibi sanatçilara ait, ünlü pop, rock ve hip hop sarkilari dayali olmasi nedeniyle büyük bir hit oldu.

Ayni yil, Ekim 2003’te, iPod hatta iPod ilk nesil görünüsünden, afis, reklam panolari ve tamamladi gibi basili reklamlar çogu için bir üs oldu siluet kampanya dayali reklamlar yeni bir dizi,,, serbest : Görüntülerin temelde iPod giyerek dans insanlarin siyah siluetleri gösterdi. Bu yeni kampanya ilk kampanya gibi ayni yogun renkleri ve dinamik görüntü dayali gerçeklesmistir. Daha da, kampanyanin basarisi gibi Vines gibi, yapilan müzigin popülerlik borçlu ‘Ride, Caesars’ it Out Jerk, Gorillaz ‘Feel Good Inc, Steriogram en Telsiz Man, Jet Sen Gonna Be mi My Girl, Propellerheads California, Ozomatli en Saturday Night, N al ‘* E * R * D’nin Rock Star (Jason Nevin en Mix), Franz Ferdinand Take Me Out ya da Daft Punk Teknolojik.

Yeni iPod video yayimlanmasiyla birlikte, ürün ve promosyon görüntü degismeye basladi. Yeni ürünün slogani Bir sey daha oldu …, 2005 son model ile karsilastirarak büyük bir arti oldu, yeni ve beklenen video özelligi, anlamina gelir. Bu yeni ürün için reklam cihazin yeteneklerini oynarken video üzerinde duruldu. Chicago DVD Live From: Aslinda, reklam Vertigo gelen Türlerin U2’nun Orijinal özellikli. Ayni fikir dayanarak, Eminem ve Wynton Marsalis özellikli 2 Daha fazla video vardi. Yine de, ayni zamanda, dans siluetleri sunuyordu reklam devam etti, ancak yeni video cihazi için bir sey daha iyi temsil içine düzenleme: arka planlar artik basit canli renkler degildi, onlar dokulu ve çesitli desenler vardi, simgeleyen iPod yeni modelin görüntü ve video özellikleri hakkinda evrimi. 2 popüler sanatçilari içeren videolari 2 türevleri hip hop müzik turuncu bir kentsel tema caz bakmak serin mavi bir arasinda degismektedir.

Mart 2006’da yayimlanan son iPod reklami, artik siluet stil dayali degildir, bunun yerine, üretici cebinizde ayni eski slogani bir bin sarki, altinda, bir iPod nano entegre, çesitli CD kapaklari gösteren bir video için seçti.