mobil teknoloji jargon anlamak

Çevrenizdeki görünüyorum ama kesinlikle garip kisaltmalar ve ondalik sayi ile zapped Ancak, daha da saçma isim (Tanri’nin iyi bir isim kim bir teknoloji ‘Bluetooth’ çagirir ve bu da birkaç sayi ile o kadar üstleri, ve herkes vardir eklenen hiç renk mavi bir dis görülen ve ne zaten baglanti nedir?!!), sonra üzülmek. Iste size bu konuda okumak sonraki çok daha az korkutucu bir görünüm yapacak karmasik cep telefonu teknolojisinin jargon en yaygin kolaylastirmak için bir girisim!

GSM: Mobil Iletisim için Küresel Sistem için standlar. GSM cep telefonlari faaliyet ve küresel dolasim erismek hangi bir agdir. Bu dünyada en popüler agidir.

CDMA: Kod Bölmeli Çoklu Erisim için standlar. Kullanicilarin ag tam spektrum kullanmanizi saglayan bir cep telefonu agdir. Özel bir kodlama semasi kullanan ve saglayan çok yüksek kapasitesine sahiptir.

WCDMA: Genis bant Kod Bölmeli Çoklu Erisim için standlar ve en son 3G teknolojisi için temel agidir.

3G, UMTS: 3G hücresel teknoloji üçüncü nesil-üçüncü nesil anlamina gelir. Üçüncü nesil için yeni kurallar çok daha hizli yüksek hizli internet saglamak, ve ses video akisi olacaktir. Ingiltere’de 3G teknolojisi UMTS veya Evrensel Mobil Telekomünikasyon Sistemi denir.

HSDPA: Yüksek Hizli Indirme Paket Erisimi için standlar. Bu hiç hizlarda önce de cep telefonlarinda internet erisimi saglayan 3G teknolojisi bir gelistirmesidir.

WAP: Kablosuz Uygulama Protokolü için standlar. Bu özel, küçük web sayfalari bir cep ya da PDA ekranda görüntülenmesini saglar teknolojidir.

PDA: Kisisel Dijital Yardimci için standlar. Bu avuç sigacak kadar büyük bir mini bilgisayar gibidir. Bir PDA telefonu bir cep telefonu ve PDA kombine özelliklere sahip bir alet.

Bluetooth: Bluetooth kablosuz baglanti teknolojisi verilen marka adidir. Bu cep gibi farkli cihazlar üzerinden veri transferi saglayan, bilgisayar kablolu baglanti ugrasmadan vb.

WiFi: Wireless Fidelity için standlar. Bu etkin olan tüm cihazlarin bagli herhangi bir kablo olmadan bir yönlendirici ve modem üzerinden internete bagli olsun bir kablosuz ag Teknoloji. Bir WiFi özellikli bir alanda erisim noktasina herhangi bir kullanici yakin internet aninda baglanti elde edebilirsiniz.

A2DP: Gelismis Ses Dagitim Profili için standlar. Bu bir cihazdan Bluetooth üzerinden digerine yüksek kaliteli ses akisi saglayan teknolojidir.

Bu en son cep telefonu herhangi birinin özellikleri kontrol ederken zihin durgunluk veren açisindan her yönden sizi isabet birkaç vardi. Umarim, simdi bir Bluetooth bir WiFi ayirt etmek ve kucaklamak ve HSDPA, WAP veya 3G gibi terimler okuduktan sonra aceleyle hareket olmaz mümkün olacak! Peki, devam edin ve size çok daha kolay bir sekilde izlemekte oldugunu yeni cep telefonu özellikleri ve degerlendirme kontrol.