bögürtlen 9000 kalin beyaz bir sürümü mevcut

Baslangiçta Mayis 2008’de yayimlanan, Blackberry Bold 9000 Blackberry markasi ile esanlamli teknolojisi genis bir yelpazede sunuyor. Ayni yakisikli son zamanlarda yayimlanan beyaz versiyonu bir moda aksesuari gibi fonksiyonel bir cep telefonu olarak telefonlari görüntüleyen kullanicilar için itiraz ekler.

9000 Bold Beyaz önlemler 114x66x14mm ve 133g agirliginda. Yakisikli agirligi insa kalitesi hakkinda hiçbir süphe ile kullanicilar birakir. 2,6 inç ekran ekran görüntüleri üzerinde parlak, canli saglamak 480×320 piksel 65.000 renge kadar görüntüleme yetenegine sahiptir. Birçok Blackberry modellerinin tipik bir tam QWERTY klavye, verimli metin girisi saglar. Ayrica, Blackberry taninmis topunu navigasyon sistemi ekran seçenekleri ve menüler üzerinde gezinmenin interaktif bir yöntem sunmaktadir.

Kullanicilar zil sesi olarak MP3 müzik dosyalarini kullanmak için seçenegi ile titresim ve zil tarafindan gelen aramalari ve mesajlari için uyarilir. Bir hoparlör eller serbest iletisim saglayan dahildir. Bir 3.5mm audio jack müzik dinlemek için eller serbest kulaklik gibi kulakliklar barindirir.

Dahili depolama medya dosyalari ve diger veri depolama bol saglayan, 128 MB RAM, ancak bu microSD yuvasi insa kullanarak 8 GB’a kadar arttirilabilir ile 1 GB seklindedir.

Kullanicilarin hareket halindeyken bagli kalmak böylece 9000 Bold Beyaz baglanti özellikleri sunmaktadir. Ag baglantisi birincil yolu GPRS ve EDGE hem de sinif 10 sürümleri üzerinden gerçeklestirilir. 3G sebekelerine baglanti 3.6Mbps ‘ye kadar hizlarda HSDPA geçer. Bunun üzerine, Wi-Fi baglantisi daha hizli bir internet baglantisi için yerel kablosuz internet yönlendiriciler yararlanir. Bluetooth 2.0 sürümü kullanicilarin ayni çevredeki diger Bluetooth uyumlu cihazlarla dosya ve veri paylasimina olanak saglar standart olarak yüklenir. A-GPS destegi ile GPS etkileyici baglanti paketi bitirir.

9000 Bold Beyaz makul yüksek kaliteli fotograflar alir, dijital fotograf makinesi övünme 2MP ile donatilmistir. Kamera 1600×1200 bir piksel çözünürlükte çalisir ve düsük isik kosullarinda fotograf çekmek için bir LED flas içerir. Fotograf çekerken alternatif olarak, ayni zamanda video kaydedebilirsiniz.

Yakisikli da müzik ve video dosya biçimleri bir dizi medya dosyalarini çalar çok yönlü bir medya çalar bulunuyor. Media dosyalari kolayca miniUSB (V2.0) baglantisi üzerinden ve bir bilgisayardan aktarilabilir. Bold 9000 Beyaz eglence seçenekleri ekleme, oyun bir dizi gerekirse ekstra olanlari indirme seçenegi ile birlikte gelir. Diger kullanisli özellikleri Word ile uyumlu bir belge editörü dahil, Excel, PowerPoint ve PDF belgeleri, bir organizatör ve sesli not kaydedici.

Yakisikli stil islevsellik ve kullanim kolayligi daha hedefleniyor iken, bir Beyaz Blackberry Bold 9000 serbest birakilmasi marka farkli bir sey isteyenlere hitap emin olabilirsiniz.