google nexus s – spec liste dönüm bir kafa ile çekici bir akilli telefon

Google ve Samsung Nexus S, son zamanlarda pazara üst düzey bir Android akilli telefon üretmek için isbirligi yapti. Temel özellikleri arasinda dahili depolama yiginlari yaninda 4 inç dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera ve Android isletim sisteminin en son versiyonudur.

Yakisikli bir cep dostu bir seçim, özellikle 129 g hafifligi verilen yapma, 123.9x 63x 10,9 mm kadar ölçer. Süper AMOLED kapasitif dokunmatik ekran 4 inç önlemler ve ekrandaki görüntülerinin üstün kaliteli görüntü elde, 480x 800 piksel içinde 16 milyon renge kadar görüntüleme yetenegi sahiptir. Bu fotograf, video ve oyun görüntüleme yani sira web tarama için mükemmel yapar. Ekrani, yakinlik, ivme ve gyro sensörler yani sira dokunmatik kisayol paneli ve bu çimdik gibi özellikleri zoom yapabilirsiniz çoklu dokunmatik giris destegi, olarak kendi basina, içinde temel özellikleri bir dizi sahiptir.

Gelen aramalari kullanicilari uyarmak için, mesajlari ve Google Nexus S diger bildirimleri zil yaninda standart titresim özelligi kullanir, ancak kullanicilar dahil halka seçimi tamamlamak için, zil sesi olarak kendi MP3 ve WAV müzik parçalarini atama lüksüne sahip sesleri. Handsfree konusmalari hoparlör sistemi ve 3.5 milimetre kulaklik girisi insa kolayligi sayesinde yürütülmektedir. Ikincisi birkaç farkli müzik ve video dosyasi formatlarini destekler dahili medya oynatici ile müzik dinlemek için handsfree kulakliklar gibi kulaklik ile kullanilabilir.

Müzik parçalari, video klipler, fotograf, belge ve resim indirilen uygulamalari saklamak için, Google Nexus S gerçekten 512 MB RAM yaninda dahili depolama bir kuyruklu 16 GB sahiptir. Depolama bu düzeyde çogu kullanicinin ihtiyaçlari için yeterli kanitlamak için muhtemeldir çünkü, sadece böyle bir microSD yuvasi olarak genisletilebilir depolama için gerek yoktur.

Eger herhangi bir sekilde, sekil veya form Google’a bagli bir akilli telefon bekleyebileceginiz gibi, harika bir internet tarama deneyimi 3G kapsama alani mevcut oldugu bir HSDPA baglantisi alanlarda 7.2 Mbps hizli indirme hizi saglar Google Nexus S ile güvence altina alinmistir . Kullanicilar kablosuz aglara uygun erisim var zaman, onlar tam Wi-Fi baglantisi için daha hizli bir tarama deneyimi sayesinde keyfini çikarabilirsiniz. Bu bir ticari veya yerli bir yerde, ya da kamu Wi-Fi bölgelerinin artan sayida biri olabilir.

Google Nexus S, ayni zamanda mükemmel bir 5 megapiksel dijital kameraya sahip. Bu fantastik kalitesinde fotograf sonuçlanan 2560x 1920 bir isletim piksel çözünürlüge sahip. Fotograf çekmek görevi kolaylastirmak için, otofokus ve dokunmatik odaklama bir LED flas ile birlikte yer almaktadir. Kamera ayni zamanda telefonun ön yüzünde ikinci bir VGA kamera var iken, 30 fps hizinda WVGA kalitede video görüntüleri çekim yetenegi sahiptir. Bu portre fotograf çekmek ve video aramalari gerçeklestirmek için kullanilabilir. Geo-tagging kullanicilarin kendi fotograflari aldi nerede izlemenize olanak saglayan olarak yer almaktadir. A-GPS destegi ile GPS Bu fonksiyonlar sayesinde.

Android 2.3 (aka Gingerbread) tercih edilen isletim sistemidir. Bu yazilimin en son sürümü olan ve henüz en gelismis. Kullanicilarin Android Market’ten ek uygulamalar indirmenize izin veriyor. 1 GHz islemci yani sira, bir yildirim hizli kullanici arayüzü de genisleme ve özellestirme için ideal bir platform olarak, saglanir.

Çünkü teknoloji düzeyi yakisikli içinde yer, Google Nexus S popülerlik emin görünüyor. Daha köklü Smartphone modelleri alternatif arayanlar için ideal bir seçimdir.