htc arzusu daha yakindan bakmak

HTC son olarak en son cep telefonu detaylarini açikladi, ve birçok Android hayranlari için bekledigi biridir. Desire hemen hemen Google Nexus One bir yenilenen versiyonu, ama bu kez HTC’nin övgüyle Sense kullanici arayüzü içeren.

Onun genel görünümünü açisindan, çekici görünümlü yakisikli neredeyse Nexus One bir ikiz oldugunu. Büyük tarafinda bir dokunus olmasina ragmen, bu etkileyici 3.7 “AMOLED ekran bir yan etkisidir. Bu ekran agir bir WVGA çözünürlüklü görüntüler. HTC Desire Nexus düzgün egriler korur, ancak daha düzgün degisiklik yerine HTC’nin karardir çok daha duyarli ve hassas optik sürümü ile ekran altinda yer topunu. 119 x 60 x 11.9mm Ölçme ve oldukça standart 135g agirliginda, yakisikli gerçekten içinde özellikleri bir dizi ambalaj iyi bir is yok.

HTC Desire kaliteli bir 5 mega piksel kamera tesis içeriyor. Bu otomatik odaklama tarafindan desteklenen ve kalitesinin artirilmasi için bir LED flas düsük isik kosullarinda enstantane edilir. Cihazin ayni zamanda 800 x 400 çözünürlükte video görüntüleri yakalayabilir. Bellekte yerlesik 512mb bilgi büyük bir tutmak olmaz, ancak microSD kart yuvasi 16GB bellek genisleme saglar.

HTC Desire hizli ve zahmetsiz kullanim kolayligi ile sonuçlanan, güçlü 1Ghz Qualcomm Snapdragon islemci çalisir. Bu yakisikli HTC duyurusu ile gerçek kalabalik mutlu zaten mükemmel Android 2.1 isletim sistemi ile birlikte yeni dahil Sense kullanici arayüzü. Ekranda temiz ve iyi belki de menüler mevcut tüm cep telefonlari en iyi arasinda gezinme ile sundu. Sense sistemi artik kullanici kendi gündemlerini yerine geçerli ay sadece bir görünümdür gelistirilmis bir takvim eklendi sahiptir. Sadece bir uygulama içinde iken ekranin alt parmaginizi kaydirarak app ekstra elemanlari açilir. Bu ilke, ayni zamanda mesajlasma entegre edilmis, rehber ve müzik ekran, bir kez daha navigasyon çok kolay hale.

Iyilestirmeler medya oynatici tesis yapilmistir, bu nedenle örnegin müzik parçalari artik kolayca bir kez daha cihazin alt parmaginizi kaydirarak degistirilebilir. Tahmin edebileceginiz gibi 3.7 “ekran iyi bir yanit ve çok dogal koyu siyah renk gösteren, çok iyi film oynatma yönetir.

HTC gerçekten bu yeni cep telefonu ile 2010 yilinda cep telefonu pazarinda sarsacak ayarlanir bak. Bu etkileyici görünüyor hizli performans ve özellikleri bir bütün dizi ile eslestirilir birkaç yakisikli biridir. HTC Desire önümüzdeki yil en çok arzu edilen yakisikli biri olacaktir.