nokia e5 mükemmel islevsellik saglar

Yeni Nokia E5 islevsellik ve verimlilik amaçlayan bir telefondan beklediginiz tüm özellikleri saglar.

Is kullanicilari için ideal bir telefon, temel özellikleri bir belge editörü (kelime ile uyumlu, excel, PowerPoint ve PDF dosyalari olan), bir organizatör, sesli komut ve arama özelligi ve verimli metin girisi için tam QWERTY klavye yer aliyor.

Nokia E5 sadece 126 g da çok hafif nispeten kompakt bir cep telefonu yapmak 115x 58.9x 12.8 mm. 2.36 inç TFT ekran 320x 240 piksel düzen içinde, ekran görüntüleri üzerinde büyük görüntü netligi ve kalitesi için ayni anda 256K renge kadar görüntüleyebilir.

Titresim ve zil gelen aramalari ve mesajlari kullanicilarin uyari, varsayilan araçlardir. Ancak kullanicilar zil sesi olarak MP3 müzik dosyalari atamak için seçeneginiz vardir. Bir hoparlör ve 3,5 mm ses Jack kolayca yapilacak hareket eller serbest iletisim saglar.

256 MB RAM standart dahili bellek yaninda, bir microSD kart yuvasi seklinde genisletilebilir depolama vardir. Bu veri ve dosyalari insana yakisir bir miktar depolama kapasitesine sahiptir önceden yüklenmis 2 GB hafiza karti vardir, ancak bu müzik, video, belge ve diger dosyalar için depolama bol izin 32 GB’a kadar bir kart ile degistirilebilir. Dahili telefon rehberi kisiler yükleri depolamak ve ayni zamanda Photocall özelligi vardir olabilir.

Nokia E5 ama onlarin en izole bölgelerinde tüm hücresel aglara bagli kalmak için GPRS ve EDGE sinif 32 versiyonlari kullanir. 3G kapsama bölgelerde, Internet erisimi saniyede 10.2 mega bayt (saniyede 2 MB HSUPA ile birlikte) kadar hizlarda bir HSDPA baglantisi sayesinde saglanir. Daha yüksek baglanti yerel Wi-Fi aglari Müsait kullanilarak elde edilebilir. Yakisikli mikro USB ve Bluetooth baglantilari ile diger cihazlara gerek dogrudan ve kablosuz olarak baglanabilir. Kullanicilar paylasimi iletisim bilgileri için, Ortam dosyalarinin aktarilmasi kadar görevleri bir dizi yürütmek için bu islevleri kullanabilir.

Kullanisli bir bes mega piksel dijital kamera da büyük kalitesinde fotograf sonuçlanan 2592x 1944 piksel piksel çözünürlükte çalisir yakisikli bulunur. Sabit odakli ve LED flas es zamanli olarak alma görevi kolaylastirmak iken fotograflarin kalitesini artirir. Kullanicilar video çekmek isterseniz, kamera saniyede 15 kare VGA kalitesinde kaydedebilirsiniz.

Symbian OS v9.3 mükemmel bir kullanici deneyimi için bir 600MHz islemci ile birlikte çalisir tercih edilen isletim sistemidir. Kullanicilar eglenmek, ya da müzik ve video dosyalari, hem de indirilebilir oyunlar bir kütüphaneye erisim ve RDS destekli stereo FM radyo çalar birçok farkli formatlarini destekleyen çok yönlü bir medya oynatici vardir tutmak için. Ovi Maps A-GPS destegi ile GPS sayesinde çalisan bir uygulamadir.

Nokia E5 birkaç farkli renk çesitleri hareket kullanicilara verimli ve oyalamak için özellikleri bol olan bir telefon için estetik ekleyerek mevcuttur.