Sony Ericsson Xperia x2 – Sony Ericsson bir akilli cep

Sony Ericsson Xperia X2 simdiye kadarki giris söylentiler yana basliklari olmustur. Bu bazi güzel tweaks ile tüm endüstri standardi özelliklere sahiptir. Dokunmatik telefon 110 x 54 x 16 mm boyutlara sahip ve 155 gram agirliginda. Telefonun arayüzü selefi Xperia X1 çok benzer, ancak çok daha fazla özellik interaktif ve animasyonlu ana ekran da dahil olmak üzere arayüzü eklenir. Bu yeni telefon insa plastik olsa bile telefon görkemli görünmesini saglar üstün bir yapi kalitesi vardir.

Büyük 3.2 “dokunmatik ekran duyarli ve dirençli teknolojisini kullanir. Bir kalem ekranin tam kapasite için gereklidir. Bu 480 x 800 piksel çözünürlügü destekliyor ve 65K canli renk görüntüleyebilir. Ekran ve arka aydinlatma çok iyi navigasyon için. karanlik Pürüzsüz ve düz tuslari, oldukça standart ve geleneksel navigasyon tuslari daha, bu telefonda uygulanir. D pad, telefonun dokunmatik hissediyorum tamamlar bir optik ped dönüstürülür.

Ses rocker ve kamera deklansör Xperia X2 arkasinda bulunmaktadir. Bu aramalar, mesajlar veya toplanti gibi etkinlikler bagli olarak farkli renklerde üst ve alt flas mevcut LED göstergeleri. Üst 3.5mm audio jack de liman TV çikisi olarak kullanilir.

Eger tamamen islevsel QWERTY klavye ortaya telefonu açin kaydirdiginizda. Dügmeler dört satir halinde düzenlenmis, ancak tasarim son derece islevsel vardir. Telefonun kivrimli ve gömme tasarim kullanmak istiyorsaniz tus takimindaki son derece kullanisli hale getirir. Klavye ile tek mahsup özelligi plastik insa edilmistir.

Sony Ericsson Xperia X2 yilinda özellestirme ekledi, Windows 6.5 arayüzü çok güzel görünüyor. Ana menü tüm baglantilari görüntüler ve ClearType yazi tipi olusturma sekmeli pencereler arasinda gezinmek için saglar. Kaydirilabilir ekranlar yeni Windows arayüzüne hos bir yani vardir. Önceden yüklenmis panelleri ve telefonun UI iyi görünüyor. CNN, Facebook ve Google gibi paneller bu uygulamalarin aninda ve kolay erisim saglar. Yeni özel telefon rehberi bakmak için ve ayni zamanda kullanimi hem birinci sinif kaliteye sahip. Tüm seçenekleri ve menüler dokunmatik kolay büyük parmaklariyla insanlar çok Xperia X2 kullanmak için yapar, optimize edilmistir.

Sony Ericsson Xperia X2 otomatik odaklama ile birlikte bir 8MP kamera ile geliyor, flas ve görüntü sabitleyici LED. Dokunmatik odaklama özelligi telefona ilginç bir ektir. Yüz algilama ve akilli kontrast ayni zamanda bu harika kameranin iyi sonucu almaniza yardimci diger iyi eklemeler vardir. Bu 30fps’de WVGA video kaydi destekler. Ancak, video sadece eski 3GP formatinda kaydedilir. Basit ve kullanimi kolay müzik çalar sik bir görünüme sahiptir. Ancak, oldukça eglence severler için tatmin edici degil ses efektleri ve esitleyici, olmadan sadece temel müzik kontrol seçenekleri vardir. Video oynatici gelistirilmis ve size Youtube, Google ve digerlerinden streaming video izlemek için izin verir.

Sony Ericsson Xperia X2 otomatik döner bulunmuyor. Orada telefonun yönünü degistirmek için bir seçenek, ancak otomatik degildir. Xperia X2 ile mesajlasma özellikleri yeterli. Dokunmatik ekran arayüzü ile kullanimi oldukça iyi sanal bir klavye bulunmaktadir. Xperia X2 Wi-Fi ve bluetooth baglantisi destekler. Bu da bir GPS alicisi vardir. Yeni gelismis internet explorer ile internette sörf bir zevk. Orada 4 önceden yüklenmis oyunlar, ama daha indirilebilir. Li-Po 1500 mAh batarya bekleme süresi 500 saat, konusma süresi 10 saat ve müzik çalma süresi 20 saat saglar.