android en ndk bir blaster kiti

Açik kaynak kodlu bir uygulama olan Android gelistirme üzerinde kisitlamalar geçti olmamisti. Ama Open Handset Alliance bir lider olarak, Google gelistiricileri bir cihazin mikro-islemciler dogrudan kod yürütmesine saglayacak bir yerel kod gelistirme, izin verilen bir yol gelistirdi. Son zamanlarda, Google hizli yerli uygulama gelistirme sonuçlari elde etmek için izin veren bir blaster kiti kadar sinirli onun NDK 1.6, yayinladi.

ndk nedir?

NDK (Native Development Kit) uygulama paketleri içinde yerli makine olusturmak ve çalistirmak için gelistiriciler saglayan Android SDK (Yazilim Gelistirme Kiti), bir yardimcidir. Bu kod Virtual Machine kodu ayni kisitlamalar benimser, ama hizla, operasyonlarin büyük bir liste gömebilirsiniz. Bu agir hesaplamalar, dijital süreçleri ve gelistiricilerin yapmak çünkü Android uygulamasi gelistiricileri için mükemmel bir araç bir tür bile C ve C + olabilir +, hangi arama-out canli bir ARM birlestirici dili ile kodlanmis mevcut uygulamalarin bazi performans duyarli bölümlerini baglanti noktasi olabilir Java arayüzü ile Java uygulamasi. Yorumlanir Java yaratmada verimsiz uygulamalar birkaç türü, örnegin, mobil cihaz tarafindan desteklenen gerçek zamanli is zekasi, yerel kod olarak çalisacaktir. Yerel kod tarafindan bu tür bir yaklasimi uygulama Isletim Sistemi tarafindan olusturulan ve özel, yerli kodlu uygulamalar dogrudan, GUI yürütülemez sanal disari kayma izin vermez.

Sahip Ne NDK 1.6,?

Bazi yeni gelismeler son NDK 1.6 tanitildi oldugunu, Android uygulama gelistiriciler için iyi bir haber. Android resmi sitesi de görüldügü gibi, yeni sürümü vardir:

Yetenegi dogrudan büyük ekran cep grafik isleme artirir OpenGL fonksiyonlari seslenmesini.
Yeni NDK özelliklerini ayristirmak ve hedef hangi platformu bulabilirsiniz. Daha sonra, otomatik olarak yerel kod kütüphaneler olusturur.
C gibi tüm kaynaklari, C + + ve Java kolay düzenleme için ayni agacin altinda yerlestirilebilir.
Yogun bellek islemlerinin performansini artirir ve pil tüketimini büyük birak vaat ediyor
Ve düzeltmeleri ana sistem yeteneklerini artirmak için.

X kodu ve Eclipse:

X kodu (iPhone IDE) büyük bir gelistirme kiti oldugunu. Onun arayüzü tasarimi araci arasinda degisen farkli araçlar, hata ayiklama araci, gelismis derleyiciler, bellek analiz araçlari, bellek sizintisi bulma, simülasyon ve hatta simge tasarim araçlari bir gökkusagi gibi. Bu ihtiyaciniz daha hos çok fazla.

Ama Eclipse, (Android IDE) bir Java tabanli kiti oldugunu. Biz kolayca sonuna kadar bastan neler olup bittigini biliyorsunuz bu yana, oldukça düz ileri SDK oldugunu söyleyebiliriz. Neyse ki, Android SDK karisimi içine tüm kütüphaneler, derleyiciler, emülatörlerine entegre etmelerine olanak verir.

Apple’in App Store gibi, Google, kendi Android pazar tasarlamak ve çalistirmak için konumlandiriyor. IPhone App Store internette en örgütlü entegre uygulama pazari olarak kabul edilir çünkü Ama, uzun bir zaman alacaktir. 2009 yilinin ikinci çeyregine kadar, App Store 1,5 milyar indirme ulasti. Bunun nedeni cihaz ile iTunes düzgün bütünlesmenin ancak Google App Store kavramini sonunda yok olacak ve web, her sey devralacak düsünüyor.

, Android açik kaynak kodlu oldugu için, liberal giris ve yenilikçi teknolojilerin çalistirilmasina izin verir. Açik kaynak gelistirici topluluklari sürekli yolunu destekleyen olarak platformu büyük bir dev olarak büyüyecek. Android tüm dünyada küresel bir kabul görmüstür ama Apple’in iPhone geçmiste, en mobil uygulamalar ya medya oynaticilar veya 16-bit Nintendo seyler benziyordu basit yaris oyunlari olan sanayi kadar kivilcim kredi alir.

Gelismekte olan toplum için Android 1.6 NDK sürümü Android ekibi platformu için daha fazla gelistiriciler çekmek için baslamisti gösterir – muhtemelen özellikle Symbian gelistiricileri, ve, zor is yüzlerce havuz için daldirir hissediyorum iPhone gelistiricileri bin uygulamalar, hangi muazzam iTunes App Store tikanma. Diyelim ki bu açik kaynak uygulama, dünyaya ne getirecegini, bekle ve gör.