htc efsane android isletim sistemi kullanan

HTC son zamanlarda en son cep telefonu, Legend yayimlandi. V2.1 Android (Eclair) ile donatilmis sadece birkaç yakisikli biri, dokunmatik ekran teknolojisi, süper hizli internet erisimi ve büyük bir dijital kamera gibi özellikleri etkileyici bir listesi vardir.

AMOLED kapasitif dokunmatik ekran 3.2 inç ölçer. Bu 16 milyon renge kadar görüntüler 30×480 kadar ayarlanmis bir piksel mükemmel görüntü kalitesi sayesinde sunuyor. Optik trackpad kullanici arayüzü içinde menülerde gezinmek için alternatif bir yöntem sunuyor. Bir ivme sensörü insa edildigi ekranin dikey ve yatay olarak görülebilmesini saglar, ve bazi hareketleri fonksiyonu uygulamalari temel saglar.

Legend 112×56.3×11.5mm ölçer ve firçalanmis alüminyum tek bir parça üretilmistir. Boyutu cömertçe boyutlu ekran için yer saglar, ve ince profil tutmak için rahat ve kullanmak için bir zevk yapar.

HTC Legend internete baglanma onun birincil yöntem için 3G kapsama dayanir. Varsa, bu 2 Mbps HSUPA ile birlikte ikinci HSDPA baglanti basina 7.2 Megabyte, üzerinden gerçeklestirilir. Wi-Fi baglantisi, kablosuz internet yönlendiriciler tarafindan saglanan sinyal yararlanir, hangi dahildir. Bu daha hizli ve bu nedenle gelismis web tarama deneyimi saglar. Hücresel aglara baglanmak için, sinif 10 EDGE ve GPRS saglanmaktadir. Ek baglanti özellikleri Bluetooth ve mikro USB (v2.0) içerir.

Yakisikli günlük islevselligini kesinlikle özellikleri ve uygulamalari listesine etkileyici sayesinde. Oyunlarin bir stereo FM radyo çalar ve çesitli eglence seçenekleri eklemek ise çok yönlü bir medya oynatici video ve müzik dosyasi formatlarini bir dizi destekler. Google ve YouTube gibi popüler siteler dogrudan özel uygulamalar sayesinde ulasilabilir.

Popüler photocall özelligi kapsamli iç telefon rehberi dahildir. Bu giris ve alan hem de pratik olarak sinirsiz sayida saklayabilirsiniz. Dahili bellek 384MB RAM ve ROM 512 seklindedir. Daha fazla depolama gerektirir ise, müzik parçalari, çok sayida magaza, örnegin, daha sonra mikro SD kart yuvasi kullanilabilir. Bu SD yuvasi kadar 32 GB hafiza karti takarak sadece elde edilebilir.

MP3 ve zil sesi olarak WAV müzik dosyalari atama özelligi sayesinde, kullanicilar bir ölçüde cep telefonlarini özellestirmek için sans var. Açikçasi titresim gelen aramalari ve mesajlari, kullanicilari uyarmak için ek bir uyari türüdür. Bir 3.5mm audio jack ve bir hoparlör sistemi eller serbest iletisim saglar.

Herhangi bir Smartphone oldugu gibi, bir dijital fotograf makinesi HTC Legend yüklenir. O kadar yüksek kaliteli görüntüler alinabilir 5 megapiksel (2592×1944 piksel çözünürlük) sahiptir. Geo-tagging, otomatik odaklama ve LED flas kamera dahil bazi özellikleri vardir. Görüntü yakalama için alternatif bir yöntem video çekim yeteneginin biçimindedir.

Etkileyici estetik ile birlikte günlük islevselligi çok sayida özellikle birçok kullanici daha kurulmus Smartphone markalarin sikilmadan ile HTC Legend basarili bir cep telefonu yapmak için eminiz.