Sony Ericsson x10 Mini etkileyici bir android telefon

Sony Ericsson son zamanlarda XPERIA X10 serisi ile mesgul olmustur. Cep bu popüler araliginda yakisikli biri XPERIA X10 Mini oldugunu. Kompakt boyutuna ragmen adi, üreticinin önerir ya da bir sekilde spec listesine özellikleri inanilmaz dizi sigdirmayi basarmis gibi.

X10 mini daha etkileyici özelliklerinden biri bes mega piksel dijital kamera yerlesik oldugunu. Bu fotograf için mükemmel kalite saglayan 2560x 1920 piksel piksel çözünürlükte çalisir. Otofokus ve LED flas çok kaliteli fotograf çekme görevi kolaylastirmak için dahildir. Tahmin edebileceginiz gibi bu kamera da video çekebiliyor ve bu saniyede 30 kare hizinda VGA kalitesinde ve kaliteli görüntüleri hala düsük isik kosullarinda bile çekim böylece bir video isigi içerir.

Gelen aramalari ve metin mesajlarini kullanicilari uyarmak için, her iki zil ve titresim kullanilmaktadir. MP3 dosyalari kullanicilar telefon çalar her ne gibi sarkiyi dinlemek için kendi telefon özellestirmek için izin zil sesi olarak atanabilir. Bir hoparlör sistemi ve 3,5 mm ses Jack etkili handsfree iletisim saglamak için yüklenir hem.

2.55 inç TFT kapasitif dokunmatik ekran Android 1.6 kullanici arayüzü gezinmenin dinamik ve interaktif bir yol saglar. Ekran görüntüleri üzerinde yüksek kaliteli görüntü 240x 320 piksel içinde 16 milyon renge kadar görüntüleme yetenegi sayesinde elde edilir. Bir ivme sensörü telefonun yönünü bagli ekrandaki görüntü dönen amacina hizmet ekranina insa edilmistir.

Adindan da anlasilacagi gibi XPERIA X10 mini sadece 83x 50x 16 mm ölçülerindeki kompakt modellerden bir tanesi. Kompakt boyutlari ile ince profil ve hafif sadece 88 gram agirligi bir cep dostu bir cihaz yapar iken kullanim konforu için ideal boy olun.

Dahili hafiza 128 MB standart olarak saglanir. Veri ve müzik parçalarini ya da fotograf gibi dosyalarin depolanmasi için, bir mikro SD kart yuvasi önceden yüklenmis 2 GB hafiza karti ile birlikte verilir. Daha fazla depolama Bu 16 GB’a kadar yükseltilebilir, gerekli olmalidir. Bu çogu kullanicinin ihtiyaçlari için yeterli depolama saglamalidir.

Ek özellikler uzun bir listesi Sony Ericsson XPERIA X10 mini çok yönlü yakisikli yapar. Google ve YouTube entegrasyonu için çok yönlü bir medya oynatici, eglence fanlar yani sira bir belge görüntüleyici ve sesli not kaydedici gibi özelliklere sahip bir verimlilik araci arayan kullanicilara hitap sunuyor.

, Sinif 10 GPRS ve EDGE arasinda degisen bagli kalmak internet baglantilari iken farkli baglanti özellikleri XPERIA X10 mini kullanicilari bir dizi bir Internet yönlendirici bir sinyal algilandiginda Wi-Fi ile birlikte 3G kapsamindaki alanlarda HSDPA ile saglanir. USB ve Bluetooth baglantilari yakisikli diger cihazlara baglanmasina izin.

Farkli renk çesitleri bir dizi mevcuttur, Sony Ericsson XPERIA X10 mini, ayni zamanda bir moda ifadesi olarak kendi cep telefonu görmek kim tarz sahibi de teknoloji meraklisi kullanicilar için degil sadece itiraz sunuyor, ama.