sosyal ag artan malzemeleri

“Online sosyal ag, insanlari bir araya getirmek ve medya ve iletisim aglarinin yeni tip yaratmak küresel bir fenomen oldugunu kanitlamistir”.

Sosyal ag arkadas agi ile bagli insanlarin tutan bir iletisim hizla büyüyen modudur. Bu mevcut arkadaslarinizla temas halinde tutmak için çevrimiçi arkadas ve grup üyeliklerini ag kullanmanin uygun bir yoldur, eski arkadaslarinizla yeniden ya da gerçek hayat dostluklar olusturmak. Sosyal ag benzer ilgi ve tatlari kisi ayni platformda bir araya gelip görüslerini paylasmak saglar. Bu önemli sosyal iliskiler kurmak ve arkadas agini genisletmek yardimci olur.

Sosyal ag siteleri özgür yasam boyu üyelik sunan bu gün mevcut çesitli türleri vardir. Bu sitelerin bazilari belirgin olarak bir özel alani ile ilgilidir. Örnegin için Daha sonra tüm yas gruplari için uygundur ve farkli kökenden gelen, farkli kisiler tarafindan ziyaret edilmektedir bazilari vardir kitap severler, alisveris, evcil hayvan, film, egitim, vb çikarlarina hitap birçok site var. Üye gruplari ve forumlari katilabilirsiniz. Bazi ag siteleri de üyeleri bir is bulmak ya da is baglantilari kurmak yardimci olur.

Çogu sosyal ag siteleri, bir profil sayfasi, bloglar, forumlar olusturarak yükleme ve video, fotograf ve müzik dosya paylasimi gibi çesitli özellikler sunuyor. Üye kendi kisiligini yansitacak sekilde profil sayfasi tasarimi kendilerini ifade edebilir. Müsterilerine bazi ekstra özellikleri saglamak sitelerin çogu kendilerini dogru ziyaretçi ve trafik arasinda her zaman daha popüler.

Ama bu gün egilim mobil sosyal ag kayiyor. Günümüzde insanlar bir yerde oturup web üzerinden sosyallesmek için zaman yok. Süre sinirlamasi her zaman en büyük engel olarak gelir. Ayrica her web erisimi mümkün degildir ve herkes özellikle ileri yas grubunda, bilgisayar anlayisli degildir. Bu durumda cep telefonu dünya ile bagli kalmak için en iyi seçenektir.

Bu günlerde insanlar, bir kisa mesaj göndererek müzik dinlemek veya e-posta erisim, bir telefon görüsmesi olup olmadigini kendi cep telefonlari üzerinden iletisim kurmayi tercih. Ayrica cep telefonu kullanicilari da yakisikli sosyal ag aramaya basladilar. Web ve mobil erisim sunan yer alan birçok sosyal ag siteleri vardir. Örnegin Myspace.com için ABD’de popüler ag sitesi Blackberry erisilebilir sosyal ag özelliklerini etkinlestirmek için RIM ile isbirligi yapti.

Sinirli özelliklere sahip temel bir cep telefonu var ama ag özellikleri faydalanmak isteyen birçok kullanici var. Akilda çesitli sirketlerde web & mobil ve Web üzerindeki tüm sosyal ag özellikleri erisilebilir izin mobil portal baslatti üniversite ögrencileri ve mobil profesyoneller gibi kullanicilarin her türlü ihtiyacini tutulmasi. Bu web siteleri arasinda en popüler yahoo, Byanks ve digerleri tarafindan sitelerdir.

Bu mobil portallar mobil e-posta erisimi, Sohbet ve normal cep telefonlarinda video ve fotograf paylasimi saglar. Harika degil mi? Bu teklif özel hizmetlerden bazilari bu farkli yas düzeylerine ait ve üyeleri arkadaslari ile kendini ifade ve iletisim güçlendirmek için izin ve cep telefonlarina web ötesinde deneyimi genisletmek giderek daha

Sosyal ag siteleri de gruplara katilmak ve, Sohbet görüslerinizi paylasmak, bloglar yazmak ve sormak veya sorulara cevap verebilir topluluklar yapmak için izin. Müzik ve video bölümleri karinca sosyal ag sitesi kalbi ve ruhu vardir. Üye sanatçinin profil sayfasi en sevdikleri müzik sanatçilarin bios okumak hem de en sevdikleri sarkilari dinlemek ve müzik videolari izleyebilirsiniz. Video bölümü konularin yüzlerce üyesi tarafindan olusturulan video TV klipler ve film fragmanlari her seyi içerebilir.

Sosyal ag siteleri onlar sosyal ag üzerinden yapmak temaslarla hayatlarini zenginlestirebilirsiniz her yastan ve her kökenden insanlar içindir. Bu, kendi Internet kutsal gibi onlarin duygu ve düsüncelerini, sonrasi fotograflari ifade ve arkadas kendi ag göstermek için bir yer. Bu sitelerin amaci arkadas bulmak ve üyeleri güvenli ve kullanimi kolay web tabanli veya Mobil ortamda diger üyeler için arama yapabilirsiniz izin iliskileri genisletmektir.