özel özellikleri ile Nokia 6300 vs HTC Touch Diamond özel telefonlar

Nokia 6300 vs HTC Touch Diamond, kendi özel özelliklere sahiptir. Hem yakisikli güzel tasarlanmistir. Bu farkli marka ya da ailesinden farkli telefonlar bulunmaktadir. Nokia 6300 gümüs, siyah, kirmizi-gümüs ve beyaz-gümüs titresimli renk mevcuttur. Oysa, HTC Touch Diamond sadece siyah renk mevcuttur.

Sofistike ve sik Nokia 6300 boyutlari 106.4 x 43.6 x 11.7 mm boyutlarinda agirligi 91 gram vardir. Bu ekran renkli ekran 16.7 milyon gelir ekran boyutu, 2 inç vardir. TFT QVGA ekran 240 x 320 piksel çözünürlüge sahip yetkilidir. Bu yerlesik olan 128 MB microSD hafiza karti ile bellek 7,8 MB ile. Ayrica microSD ve 2GB TransFlash hafiza karti ile genisletilebilir hafiza seçenegi saglar. Onun pil yedekleme konusma süresi 3.5 saat bekleme süresi 264 saat verir. Kullanicilar arama seçenegi ile telefon rehberinde 1000 telefon rehberi kayitlarini saklayabilirsiniz.

Bu 8x dijital zoom ve vizör ile 2 mega piksel kamera ile donatilmistir. Yüksek çözünürlüklü kamera da önceden yüklenmis temalar, duvar kagitlari ve ekran koruyucular ile 2.0 Macromedia Flash isik saglar. Video özellikleri video kaydedici, video oynatici ve 3GPP ile video akisi içerir. Nokia 6300 cep telefonu mesajlasma özelliklerini SMS veya kisa mesaj, MMS veya multimedya mesajlasma, ekleri ile e-posta, Xpress sesli mesajlasma, aninda mesajlasma ve akilli metin içerir. Müzik çalar MP3, MP4, AAC, AAC +, eAAC +, H263 ve H264 formatlarini destekler. Ayrica bazi heyecan verici müzik için FM stereo radyo üzerinden geçis yapabilirsiniz. Bu 64 sesleri ile video zil sesleri, MP3, gerçek sesler, MIDI ve polifonik zil sesleri destekler. Oyun seçenegi Java oyunlarina ve indirilebilir Java oyunlari içerir.

Baglanti seçenekleri Bluetooth teknolojisi, GPRS, HSCSD, SyncML, EDGE ve mini USB ile birlikte gelir. Onun Internet tarayici WAP 2.0 ile dxHTML etkindir. Bu 900, 1800 ve 1900 GSM frekans 2G sebekesi ile bir tri-band teknolojisi vardir. Bu akilli telefon düzenleyici özellikleri telefon rehberi, takvimli ajanda, yapilacaklar listesi, notlar, çalar saat, geri sayim sayaci, bas-konus, handsfree hoparlör, ses komutlari ve uçus modu içerir.

HTC Touch Diamond 110 kilo gram ve tedbirler boyutlari 102 x 51 x 11,4 mm vardir. Elmas kasa cihaz ekran ekran boyutu 2.8 inç vardir. LCD dokunmatik ekran 480 x 640 piksel çözünürlüge sahip 6K renk ile doldurulur. Ekran TouchFLO 3D parmak tokatlamak kullan, otomatik döndürme, dokunmaya duyarli navigasyon kontrolleri ve el yazisi tanima için ivme sensörü ile uyumludur.

Nihai bir kamerali cep telefonu çarpici fotograf ya da video çekimi saglayan 3.2 mega piksel kamera, vardir. Yüksek çözünürlüklü otofokus kamera tusu, video kayit, video oynatici, ikinci VGA kamera ve 3G görüntülü görüsme ile entegre edilmistir. 3G akilli telefon bellegi 192 MB DDR SDRAM, 256 MB ROM ve qqualcomm MSM7201A 528 Mhz islemci kart yuvasi ile kullanici bellek 4 GB vardir. Bu GSM konusma süresi 5.5 saat ve WCDMA konusma süresi 4,5 saat vardir. Pil GSM bekleme süresi 285 saat ve WCDMA bekleme süresi 396 saat verir.

Kullanicilar ayrica SMS veya kisa mesaj, MMS veya multimedya mesajlasma, ekleri ve anlik mesajlasma ile e-posta yoluyla mesaj. Touch Diamond müzik çalar MP3, AAC, AAC +, WAV, WMA ve AMR NB formatlarini destekler. Ayrica albüm grafik ekrani, FM radyo RDS, polifonik zil sesleri, MIDI zil sesleri, mikrofon ve hoparlör içerir. Bu indirilebilir oyunlar ve hareket 3D oyunlar ile yerlestirilmistir. Baglanti özellikleri 3G HSDPA, Bluetooth, mini USB, GPRS, EDGE ve Wi-Fi baglantisi vardir. Internet tarayici HTML tarayici, google arama, YouTube uyumlu ve Wikipedia uyumlulugu ile etkin, oysa.